Italskou Serii A vede i nadále Juventus, porazil Novaru 2:0

Vedení v italské Serii A udrželi i po 16. kole fotbalisté Juventusu Turín. Na domácím trávníku zvítězili nad Novarou 2:0. Vzhůru tabulkou postupuje i Inter Milán, který potřetí za sebou neinkasoval a díky výhře 1:0 nad Cesenou poskočil už na páté místo.

Juventus Turín uhájil díky vítězství 2:0 nad Novarou pozici lídra italské Serie A | Zdroj: Reuters

Juventus vítězstvím nad Novarou pokazil radost fotbalistům AC Milán, kteří se v sobotu dostali v tabulce před turínský celek. Ten dal včera hostujícímu celku z Novary velmi brzy najevo, že si pozici lídra nenechá vzít.

Už ve čtvrté minutě zakončoval do prázdné brány Simone Pepe. Stejný hráč byl i u druhého gólu do sítě hostí, když v 75. minutě poslal pro standardní situaci míč přesně na hlavu Fabia Quagliarelly a ten byl přesný.

Juventus je tak stále neporaženým celkem letošního ročníku Serie A, na druhý AC Milán má v tabulce dvoubodový náskok.

Třetí je po remíze 2:2 s Laziem Udine, které nedokázalo udržet náskok ze 27. minuty, kdy se trefil Flores. Římský celek v závěru prvního poločasu vyrovnal zásluhou Luliče a na počátku druhé půle otočil skóre zásluhou Kloseho.

Alespoň jednobodový zisk zajistil Udine gólem ze 73. minuty Pinzi. Na posledních osm minut nastoupil v dresu domácího Latia český útočník Libor Kozák.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Catania - Palermo 2:0 (32. Lodi, 61. López z pen.), Cesena - Inter Milán 0:1 (63. Ranocchia), FC Janov - Boloňa 2:1 (39. Rossi, 85. Pratto - 51. Ramírez), Juventus Turín - Novara 2:0 (4. Pepe, 75. Quagliarella), Parma - Lecce 3:3 (18. Floccari z pen., 86. Pellé, 90.+3 Galloppa - 58. a 62. Di Michele, 77. Cuadrado), Lazio Řím - Udine 2:2 (43. Lulič, 51. Klose - 27. Floro Flores, 73. Pinzi), Neapol - AS Řím 1:3 (82. Hamšík - 3. vlastní De Sanctis, 59. Osvaldo, 90. Simplicio).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít