Italští fotbalisté remizovali i ve svém druhém duelu na Euru

Fotbalisté Itálie na letošním mistrovství Evropy na vítězství stále čekají. Ale zatímco s remízou 1:1 se Španělskem ve svém úvodním vystoupení ve skupině C byli spokojení, stejný výsledek duelu proti Chorvatsku je pro ně zklamáním.

Chorvatští fotbalisté v čele se střelcem Mandžukičem oslavují vyrovnávací gól do sítě Itálie | Zdroj: Reuters

Italové byli aktivnější celý první poločas, ve kterém měl několik slibných střel Balotelli. Největší a hned dvojitou šanci ale měl jeho spoluhráč Marchisio, který se po vynikající přihrávce Cassana objevil sám před gólmanem Pletikosou, jenže ten oba jeho pokusy výborně vyrazil.

S čistým kontem ale Chorvaté první půli nepřečkali. V 39. minutě se postavil k přímému kopu zkušený záložník Andrea Pirlo, brilantně překopl zeď, a i když si Pletikosa sáhnul na míč, gólu zabránit nezvládl. Pirlo je tak prvním fotbalistou od Marka Heinze v roce 2004 (utkání proti Německu), který se na Euru trefil z této standardní situace.

Po přestávce už výběr z Apeninského poloostrava tak aktivní nebyl, po většinu času byl zalezlý před vlastním pokutovým územím a útoky soupeře s přehledem odvracel.

V 72. minutě už se mu to ovšem nepodařilo. Stoper Chielini špatně odhadl dráhu letu Pranjičova centru, podskočil ho, Mandžukič měl plno času si pas zpracovat a o tyč ho poslat z bezprostřední blízkosti do sítě. Chorvatský kanonýr se tak v čele tabulky střelců dotáhl s třemi góly na Němce Gomeze a Rusa Dzagojeva.

Po vyrovnání se za další brankou více honili opět italští fotbalisté, ale do žádné opravdu vyložené příležitosti už se nedostali.

Chorvaté tak mají po dvou zápasech čtyři body, Italové pouze dva, ale v boji o postup mají v posledním kole snazšího soupeře - Irsko. Naproti tomu Balkánce čekají mistři světa a Evropy ze Španělska.

Itálie - Chorvatsko 1:1 (1:0)
Branky: 39. Pirlo - 72. Mandžukič. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Motta, Montolivo - Schildenfeld. Diváci: 37.096.

Itálie: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Motta (63. Montolivo), Maggio - Cassano (83. Giovinco), Balotelli (69. Di Natale).

Chorvatsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Schildenfeld, Strinič - Rakitič, Vukojevič, Modrič, Perišič (68. Pranjič) - Mandžukič (90.+4 Kranjčar), Jelavič (83. Eduardo).

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít