Ivan Horník se vrací do českého fotbalu, bude manažerem na Střížkově

Jedna z hlavních postav dosud největší korupční aféry v českém fotbale Ivan Horník by se měl stát podle serveru isport.cz novým sportovním manažerem druholigového celku ze Střížkova – Bohemians Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potrestaný Petr Drobisz (vpravo) na jedné a žalující Karel Kapr na druhé straně

Potrestaný Petr Drobisz (vpravo) na jedné a žalující Karel Kapr na druhé straně | Zdroj: ČTK

Bývalému funkcionáři žižkovské Viktorie soud na začátku minulého roku prominul zbytek trestu v podobě desetiletého zákazu činnosti ve fotbale. Krátce působil v třetiligovém Chomutově, kde ale na podzim skončil.

Na Střížkově by se měl věnovat nejen druholigovému A-týmu, ale také mládeži. Nahradil dosavadního sportovního manažera Michala Dymla. V klubu skončil i sekretář Vladimír Rosenberger, který odchází do Mladé Boleslavi.

Horník se stal jako sportovní ředitel Viktorie Žižkov před osmi lety symbolem velké korupční aféry. Po vyšetřování v roce 2006 dostal sedmiměsíční podmíněný trest s odkladem na pět let, pokutu 900 tisíc korun a také desetiletý zákaz činnosti ve fotbale.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme