Já jako stavební kámen? Zatím ne, říká skromně před Irskem fotbalista Jiráček

Jeho výraz i chování jsou stále stejně nesmělé, ale jeho pozice se radikálně změnila. Fotbalista Petr Jiráček se za neuvěřitelně krátkou dobu stal oporou národního týmu. Na málokterého hráče s pouhými pěti reprezentačními starty kterýkoli trenér v minulosti spoléhal tolik jako Michal Bílek na záložníka Wolfsburgu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Jiráček musel z utkání s AC Milán kvůli výronu v kotníku odstoupit | Zdroj: ČTK

Zatímco řada jiných bude při dnešní večerní přípravě v Irsku bojovat o místo v nominaci na EURO, Jiráček má své jisté.

On sám by ale svou pozici takhle rozhodně nevystihl, a těžko soudit, jestli jen ze zbytečné skromnosti, nebo z pevného přesvědčení.

„Vůbec bych to takto nebral. Jsem tady počtvrté nebo popáté, takže bych to určitě neřekl, že bych měl být nějaký stavební kámen. Tolik zápasů jsem zase neodehrál, abych to mohl tvrdit. Samozřejmě že se to hezky poslouchá, ale snažím se hrát co nejlépe a hlavně pomoct,“ říká Petr Jiráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čerstvý reprezentant Jiráček se ještě jako opora necítí

Michal Bílek rychle poznal, že tenhle neúnavný záložník s chutí a schopností svědomitě bránit i nebezpečně útočit pomáhat týmu rozhodně umí. Z toho logicky vyplývá, že sto dní před startem evropského šampionátu je neodmyslitelnou součástí národního mužstva, i když ještě před půl rokem byl reprezentací nepolíbený.

Jediným úskalím, které musí před evropským šampionátem zvládnout, je přechod z české ligy do světa německého fotbalu a nevypadnout ze sestavy Wolfsburgu.

„Samozřejmě, tam se prostě hraje od první do devadesáté minuty. Možná je trošku výhoda, že mi to nevadí. Síly určitě docházejí, a proto musím více trénovat, aby to bylo ještě lepší. Ale žádný rozdíl nevidím,“ projevuje přece jen také ústním podáním dávku sebevědomí Petr Jiráček, který dnes večer na Lansdowne Road nastoupí poprvé jakožto druhý nejlepší český fotbalista uplynulého roku.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme