Jablonec je ve čtvrtfinále poháru, Bohemians 1905 porazil i v odvetě

Třetím čtvrtfinalistou Poháru FAČR se stali fotbalisté Jablonce, kteří v odvetě osmifinále porazili v Ďolíčku domácí Bohemians 1905 2:0 a zopakovali výsledek z prvního zápasu. V první půli poslal Severočechy do vedení Pospíšil, po změně stran přidal druhou branku Mingazov.

Ruslan Mingazov (vlevo) oslavuje s Tomášem Junem druhý gól Jablonce

Ruslan Mingazov (vlevo) oslavuje s Tomášem Junem druhý gól Jablonce | Zdroj: ČTK

První dvě šance Jablonec zahodil, ale litovat toho nemusel. Po třinácti minutách otevřel po přihrávce Kopice skóre umístěnou střelou k tyči Pospíšil. Zvýšit mohl Mingazov, ale fotbalista z Turkmenistánu sám před brankou překopl.

V úvodu druhé půle dostali domácí „Klokani“ svého soupeře pod tlak, ale střelu Mikuše zlikvidoval Hrubý a Brabec po standardní situaci mířil vedle jablonecké branky.

Zápas se zlomil v 60. minutě, kdy Mingazov pláchl domácí obraně po pravé straně a bezpečně prostřelil gólmana Švengera. Bohemians mohli přidat aspoň čestný gól, jenže Lietavu vychytal Hrubý.

Do dubnového pohárového čtvrtfinále už ve středu prošly Mladá Boleslav a druholigový Třinec.

Odveta osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Bohemians Praha 1905 - Baumit Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 13. M. Pospíšil, 60. Mingazov. Rozhodčí: Hrubeš - Štěrba, Fišer. Diváci: 1434. První zápas 0:2, postoupil Jablonec.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít