Jablonec otočil zápas s Olomoucí, Mladá Boleslav vyhrála v Brně

Fotbalisté Jablonce porazili ve 23. kole Gambrinus ligy Jablonec 3:1. Hrají se i další dva zápasy: Brno – Mladá Boleslav a Slovácko Liberec. V dalších zápasech podlehlo Brno Mladé Boleslavi 2:3 a Slovácko remizovalo s Libercem 0:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FK Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Hosté nepřijeli na sever Čech pouze bránit a projevilo se to i na vývoji skóre. Po necelé půlhodince našel Ordoš přesnou přihrávkou mezi obránce Petra a ten propálil Špita.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Radiožurnálu

Jablonec kontroval ze standardních situací. Nejprve vyrovnal z přímého volného kopu Jarolím a o čtyři minuty později otočil skóre hlavou po rohovém kopu Eliáš. Hanáci se nevzdávali, ale po několika nedotažených příležitostech inkasovali čtyři minuty před koncem ještě jednou.

Jablonec se vítězstvím posunul na třetí místo v tabulce, a tedy i pozici zajišťující účast v evropských pohárech. Průběžné třetí místo ale vůbec nic neznamená, do konce ligy zbývá ještě hodně kol. Ví to i střelec vítězné branky Pavel Eliáš, se kterým utkání rozebíral Tomáš Kohout.

Rozhovor Tomáše Kohouta s Pavlem Eliášem

Branky: 37. Jarolím, 41. Eliáš, 86. Haurdič - 28. Petr. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Dreksa, Komárek (oba Olomouc). Diváci: 2735.

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím (82. Michálek), Loučka, Eliáš, Kovařík (71. Haurdič) - Pekhart, Lafata (88. Vošahlík). Trenér: Komňacký.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Petr (79. Schulmeister), Rossi, Hořava (70. Navrátil), Bajer - Šultes, Ordoš (46. Nuc). Trenér: Psotka

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:0

Utkání nabídlo pouze čtyři příležitosti, po dvou na obou stranách a devět žlutých karet. Více ze hry měl přeci jen hostující tým a nebýt výborného zákroku Filipka proti střele Frejlacha na konci prvního poločasu, mohli odjíždět z více jak jedním bodem.

Rozhodčí: Matějek - Mencl, Koval. ŽK: Dočkal, Dejmek, Gecov, Smetana, Kelič, Nezmar - Nestorovski, Košút, Abrahám. Diváci: 5220.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Abrahám, Perůtka (87. Zelenka), Cleber (46.Valenta) - Nestorovski (57. Švancara), Ondřejka. Trenér: Mazura.

Liberec: Zich - Kelič, Holeňák, Dejmek, Janů - Vácha (46. Nezmar), Liška, Gecov, Dočkal, Frejlach (88. Diviš) - Smetana (79. Papoušek). Trenér: Petřík.

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Hosté začali v moravské metropoli aktivně a díky Sedláčkovi se ujali vedení. Brno ale bylo svému soupeři vyrovnaným soupeřem a Kalabiška také dokázal brzy srovnat i skóre. Jenže polevení koncentrace zaplatili domácí další brankou v jejich síti.

Do druhého dějství naordinoval trenér Beránek svým svěřencům ofenzivní taktiku a tak přinesla ovoce v 59.minutě, kdy se trefil Rabušic. Nakonec ale všechny body odvezli hosté, když o jejich vítězství rozhodl Kalina tři minuty před koncem. To už hráli domácí bez vyloučeného Dostálka.

Branky: 34. Kalabiška, 59. Rabušic - 25. a 38. Sedláček, 87. Kalina. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Křeček, Rabušic, Dostálek - Mendy,Táborský, Rolko. ČK: 83. Dostálek. Diváci: 2410.

Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Huška (43. Križko), Okleštěk - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (76. Šural), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.

Ml. Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Mendy (79. Opiela), Kúdela, Sedláček (67. Poláček) - Kulič, Táborský (58. Chramosta). Trenér: Stanner.