8. kolo Gambrinus ligy: Jablonec - Liberec 2:1, Plzeň - Mladá Boleslav 2:1

Fotbalová Gambrinus liga

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

Jablonec - Liberec 2:1 (1:1)

Jablonec v úvodu utkání přečkal dvě šance soupeře a udeřil v 16. minutě, když se prosadil Petr Zábojník - 1:0. Domácí se dál tlačili do zakončení, ale skóre se jim navýšit nepodařilo. Naopka hned první střelu mezi tyče přetavil Liberec ve vyrovnání. Ve 39. minutě si Bosančič položil na zem v pokutovém území Eliáše a technickou střelou překonal Špita -1:1.

00:00 / 00:00

Utkání Jab-Lib- očima Davida Kalouse

Tři body a také dočasné vedení v tabulce Gambrinus ligy nakonec vystřelil Jablonci David Lafata, který si v 63. minutě vyskočil na centr z pravé strany a hlavou rozhodl utkání - 2:1.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:1(1:1)

Už v deváté minutě nařídil rozhodčí Kocián pokutový kop ve prospěch Viktorie a Pavel Horváth se nemýlil - 1:0. Plzeň branka nabudila a pokračovala v tlaku, jenže těsně před odchodem do šaten založili mladoboleslavští nanápadnou akci, na jejímž konci byl Marek Kulič, který si naběhl na přesný centr a vyrovnal - 1:1.

Utkání Plz-MB- očima Vladislava Janouškovce

Druhé dějství začali lépe pro změnu hosté. Nejblíže gólu byl v 67. minutě Rajnoch, který z přímého kopu mířil do šibenice Viktorie, ale cestě míče do sítě zabránil hlavičkující Limberský. O tom, že oba body zůstanou v Plzni rozhodl v 90. minutě vlastní gól Adriana Rolka - 2:1.