Jablonec porazil Bohemians 1905 a vede ligu

Fotbalisté Jablonce porazili v 17. kole Gambrinus ligy Bohemians 1905 3:0 a posunuli se do čela tabulky. Severočeši využili zaváhání dosavadního lídra Teplic, které na hřišti Českých Budějovic uhrály pouze bezbrankovou remízu.

Jablonečtí fotbalisté překonávají brankáře Sňozíka

Jablonečtí fotbalisté překonávají brankáře Sňozíka | Zdroj: ČTK

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)

Jablonec měl skvělý vstup do zápasu a už po devíti minutách vedl 2:0. V šesté minutě se do vápna probíjel Vošahlík, byl sražen a kapitán domácích Pavlík se štěstím nařízenou penaltu proměnil. O tři minuty později se opět ukázal Vošahlík a po jeho přihrávce střílel přesně po zemi Lafata. Jablonec pak hru po většinu prvního poločasu kontroloval.

00:00 / 00:00

Jak viděli nedělní zápasy reportéři Radiožurnálu

Po přestávce ale domácí tempo zvolnili a posila Klokanů z druholigové Vlašimi Bálek mohl využít zaváhání jablonecké obrany. Na míč ale ve skluzu před odkrytou brankou nedosáhl. Vzrůstající aktivitu hostů definitivně utnul Kovařík, jehož tečovaná střela s osmnácti metrů skončila v síti. Jablonec se tak po zaváhání Sparty a Teplic vyhoupl do čela ligové tabulky.

Branky: 6. Pavlík z pen., 9. Lafata, 69. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Košec. ŽK: Ibragimov (Bohemians 1905). Diváci: 4812.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:0

Podzimní král Gambrinus ligy byl na Střeleckém ostrově aktivnějším týmem, všechny ofenzivní pokusy ale ztroskotaly na budějovickém brankáři Kučerovi. První minuty přinesly neurovnanou a nepřesnou hru na obou stranách, ze které vybočila především teplická akce ze 24. minuty. Stožický obešel ve vápně Kučeru, předložil míč Ljevakovičovi, ale jeho pokusu do odkryté branky se nešťastně postavil do cesty spoluhráč Mahmutovič.

Také ve druhém poločase patřily největší šance Severočechům. V 58. minutě přesně hlavičkoval Matula k tyči a už už se radoval z gólu. Kučera ale skvělým zákrokem jeho pokus vyrazil na roh. Stejně dopadl i o dvacet minut později Verbíř, kterému budějovický brankář vyrazil jeho střelu po rychlém brejku. V závěru zahrozili i domácí, když Brazilec Hudson střílel z malého vápna vedle. Rozhodnout ve prospěch Severočechů mohla nová posila Libor Došek, ten ale nastřelil pouze protihráče. Spravedlivá dělba bodů tak připravila Teplice o vedení v tabulce. Severočeši však stále mají zápas k dobru.

Rozhodčí: Adam - Kubáň, Teuber. ŽK: Volešák - Vachoušek. Diváci: 2886.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Domácí byli po celý zápas aktivnější, přesto si ale příliš šancí nevytvořili. Ještě hůř na tom bylo Slovácko, které na Lovásika prakticky nevystřelilo a už pět kol proto čeká na vítězství. V dresu Olomouce nastoupili Hubník i Kaščák, kterým překvapivě nevyšel přestup do ukrajinského Lucku, přesto byla ofenzivní činnost bídná. Až téměř po hodině hry se prosadil Ordoš, který se trefil zblízka hlavou po akci Hubníka s Petrem.

Branka: 57. Ordoš. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Dreksa. Diváci: 4774.

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 0:1 (0:1)

Mladá Boleslav nebyla spokojena se svým postavením v tabulce a proti Kladnu měla být jasným favoritem. Jenže hosté ukázali, že to se záchranou nejvyšší ligové soutěže myslí vážně. Už ve čtvrté minutě vrátil odražený míč do domácí šestnáctky Szabó a záložník Strnad dostal hosty do vedení. Zaskočená Boleslav přidala na důrazu až po přestávce, ale šance Zahustela i Táborského gól nepřinesly. Nejblíž mu domácí byli tři minuty před koncem, Sylvestre ale z osmi metrů napálil pouze břevno.

Branka: 4. Strnad. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Jiřík. ŽK: Sylvestre, Kulič - Novotný, J. Procházka, Zachariáš. Diváci: 3021.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít