Jablonec přišel v závěru o těsné vedení, s Boleslaví remizoval 1:1

Po třítýdenní pauze se znovu rozeběhla fotbalová Gambrinus liga, v úvodním zápase 11. kola remizovali fotbalisté Jablonce na domácím trávníku s Mladou Boleslaví 1:1. Alespoň bod zachránil středočeskému týmu v nastaveném čase Ščuk, jabloneckému gólmanu Špitovi těsně unikla 100. ligová nula v nejvyšší soutěži.

Utkání 11. kola první fotbalové ligy FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 18. října v Jablonci nad Nisou. Jablonecký záložník Ondřej Vaněk střílí první gól. Vpravo je obránce Boleslavi Petr Johana. | Zdroj: ČTK

Úvodní branka zápasu padla brzy po úvodní rozehrávce, v 11. minutě Severočeši předvedli přímočarou akci, Třešňák vysunul dopředu Vaňka, který šikovně obešel hostující obranu a poslal míč do mladoboleslavské brány.

Mladá Boleslav měla blízko k vyrovnání v závěru první poloviny, Štajnerův střílený centr ale zastavila tyč jablonecké brány, a Jablonec si tak do šatny odnesl v poločasové pauze přeci jen těsný náskok.

V úvodu druhé půle mohli naopak domácí navýšit vedení, podruhé měl gól na kopačce Vaněk, jenomže Diviš efektním zákrokem vyrazil míč mimo tři tyče.

V 73. minutě znovu zahrozili hosté, když se míč ve skrumáži hráčů dostal ke Chramostovi, jeho pokus ale z brankové čáry vyrazil Kubista. V nastaveném čase se ale středočeský celek přeci jen dočkal vyrovnání, Šultes našel přesně Ščuka, který se postaral o dělbu bodů.

11. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 11. Vaněk - 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi - Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.

Jablonec: Špit - Zoubele, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk - Třešňák (70. Hubník). Trenér: Skuhravý.

Mladá Boleslav: Diviš - Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta - Nešpor. Trenér: Minář.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít