Jablonec se vrátil do čela první ligy

Po nedělních zápasech devátého kola Gambrinus ligy se po výhře v Olomouci vrátili fotbalisté Jablonce do čela tabulky. Ti nevyhráli již osm zápasů v řadě. České Budějovice nestačili na Příbram a jejich série bez vítězství je jen o zápas kratší. V souboji aspirantů na sestup byli úspěšnější Kladenští, když v zápase s Bohemians Praha rozhodli o vítězství až v nastaveném čase.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

1. FK Příbram - SK Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)

České Budějovice pošesté za sebou nevyhráli a dál zůstávají na posledním místě tabulky. První poločas nabídl šance až ve svém závěru, jednu z nich využil domácí Jakub Štochl. Ve druhém poločase byli domácí výrazně aktivnější, převahu zužitkovali v 56. minutě Filipem Dortem. Hosté přidali, ale naději získanou po brance, kterou dal deset minut před koncem Zdeněk Ondrášek, jim v samém závěru sebral Paulo Rodriquez da Silva, který uzavřel skóre zápasu na 3:1.

Branky: 44. J. Štochl, 56. Dort, 90.+4 Rodrigues - 85. Ondrášek. Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Štěrba. ŽK: Dort - Meszároš, Hudson. Diváci: 2500

SK Kladno - Bohemians Praha 3:2 (1:1)

Středočeši měli od začátku zápasu převahu, hosté hrozili z rychlých protiútoků. Převahu domácí využili v 32. minutě Dimitrim Tatanašvilim. Bohemians Praha však o tři minuty později vyrovnali tvrdou střelou Marka Kincla. Ve druhé půli se hra vyrovnala. V 77. minutě vrátil domácím vedení technickou střelou Lukáš Zoubele. V 86. minutě po nedorozumění domácí obrany srovnal Stanley Ibe. V samotném závěru zahrál Kincl ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Ondřej Szabo.

Branky: 32. Tatanašvili, 77. Zoubele, 90.+3 Szabo z pen. - 38. Kincl, 86. Ibe. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Koval. ŽK: Holub - Fenyk, Grznár, Andronic, Kincl. Diváci: 2325.

00:00 / 00:00

Nedělní zápasy 9. kola Gambrinus ligy

SK Sigma Olomouc - FK BAUMIT Jablonec 0:1 (0:0)

Severočeši se vrátili do čela tabulky, když o jejich vítězství rozhodl v 88. minutě záložník Marek Jarolím. Domácí celý zápas držel vynikající gólman Lovásik, který zlikvidoval celou řadu nebezpečných akcí hostů. Nestačil jen na střelu bývalého slávisty z přímého kopu, rozehrávaného metr před pokutovým územím. Domácí nevyhráli už osm zápasů v řadě a tabulce jsou jen bod od sestupového pásma.

Branka: 88. Jarolím. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Pelikán. ŽK: Škerle - Lafata. Diváci: 3712.

Tomáš Minarčík, Jaroslav Plašil, Pavel Vácha, David Kalous Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít