Jablonec v Poháru FAČR porazil Bohemians. Žižkov remizoval s Boleslaví

Prvními dvěma zápasy začalo osmifinále Poháru FAČR. V prvoligovém souboji si Jablonec poradil s Bohemians Praha 1905 2:0. Mladá Boleslav přišla o vítězství na stadionu druholigové Viktorie Žižkov pět minut před koncem.

Žižkovský Rudolf Reiter (vlevo) a Mickael Tavares během prvního osmifinálového zápasu Poháru FAČR | Zdroj: ČTK

Prvoligový souboj Jablonce s Bohemians začal lépe pro domácí Jablonec. Aktivní Moulis nejdřív nastřelil tyč, ale v 15. minutě už mířil přesně a poslal Baumit do vedení.

Výborný výsledek pro odvetu zajistil Severočechům krátce po změně stran Martinu Doležalovi. Bohemians se poprvé v této sezoně v soutěžním zápase neprosadili a Jablonec vyhrála 2:0.

Druholigová Viktoria Žižkov na domácím stadionu přehrávala Mladou Boleslav, první gól ale vstřelili těsně před poločasovou přestávkou Středočeši díky Jiřímu Skalákovi.

Viktoria Žižkov trápí ligové týmy, pomohl i příchod Ivana Horníka

Žižkovští měli ve druhém poločase několik šancí na vyrovnání. Po faulu na Súkenníka dokonce kopali penaltu, ze značky pokutového kopu ale Radek Voltr branku přestřelil. Domácí útočník se trefil až pět minut před koncem a vyrovnal na konečných 1:1.

Odvety obou zápasů jsou na programu příští týden.