Jablonec v Seville tvrdě narazil, Betisu podlehl vysoko 0:6

Fotbalisté Jablonce schytali v odvetném utkání 4. předkola Evropské ligy debakl od domácího Betisu Sevilla. Severočeši podlehli svému soupeři vysoko 0:6 a nedokázali tak odčinit porážku 1:2 z úvodního zápasu. Díky vyřazení istanbulského Fenerbahce ze soutěže ale stále mají šanci na účast v základní skupině atraktivní Evropské ligy.

Nosa Igiebor (vlevo) z Betisu Sevilla v souboji o míč s jabloneckým Karlem Pitákem | Zdroj: ČTK

Předvedený výkon v prvním utkání dodával Jabloneckým víru v úspěch, na stadionu Beníta Villamarína však diváci sledovali zcela rozdílné utkání než před týdnem v Jablonci.

Kanonádu Betisu odstartoval v prvním poločase Rubén Castro, druhou trefu zaznamenali domácí po vlastním gólu Beneše. Druhá půle proměnila utkání v exhibici, když se prosadili Matilla, Molina, Rodríguez a Xavi Torres.

I přes jasnou prohru se španělským soupeřem mají Severočeši stále šanci na postup do základní skupiny Evropské ligy. Kvůli korupci bylo ze soutěže vyloučené Fenerbahce Istanbul, páteční los proto dosadí na místo tureckého klubu některý z vyřazených celků ze 4. předkola.

Odvetný zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Betis Sevilla - Baumit Jablonec 6:0 (2:0)

Branky: 18. Rubén Castro, 28. vlastní Beneš, 50. Matilla, 57. Molina, 73. Rodríguez, 81. Xavi Torres. Bez žlutých karet. Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rus.). První zápas: 2:1, postoupil Betis.

Betis: Andersen - Chica, Amaya, Jordi, Nacho (74. Chuli) - Juanfran, Sevilla, Matilla, Xavi Torres - Molina (59. Rodríguez), Rubén Castro (52. Cedric). Trenér: Mel Pérez.
Jablonec: Špit - Eliáš, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Vošahlík (46. Třešňák), Vaněk, Piták (74. Kubista ), Čížek (46. Kopic) - Hubník. Trenér: Skuhravý.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít