Jablonecký fotbal začne novou éru. Bez svého ‚otce‘ Pelty

Jablonec porazil v předehrávce čtrnáctého kola fotbalové Gambrinus ligy Olomouc 2:0. Na tom by nebylo nic převratného, kdyby tomuto utkání nepředcházela jedna slavnostní událost. Když otec opouští rodinu, o kterou léta pečoval, nese to s sebou do budoucna řadu nejistot. A přesně to se dělo před dvěma tisíci prokřehlými diváky na stadionu Na Střelnici.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta | Zdroj: ČTK

Miroslav Pelta převzal pugét, se kterým vypadal trochu nepatřičně a potom naopak zcela podle zvyklosti usedl na své místo v čestné lóži. Stále ještě jako akcionář a místopředseda představenstva klubu, ale tohle u nově zvoleného šéfa českého fotbalu nebude platit dlouho.

„Samozřejmě, že to udělám tak, aby z toho nebyl střet zájmů a nějaký problém. Ale lhal bych, kdybych řekl, že ode dneška už mě Jablonec nezajímá,“ říká Pelta po svém zvolení a vysílá tím uklidňující signál do kabiny jabloneckého mužstva vedené koučem Františkem Komňackým.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta se oficiálně rozloučil s jabloneckým fotbalem

„Po stránce sportovní a obecně chodu toho klubu myslím, že nedojde k nějakému narušení. Ale co se týče ekonomické stability, to je záležitost, kterou bude muset klub během nadcházejících měsíců řešit." Málokdo ale na severu Čech pochybuje, že by se nenašlo takové řešení, aby jablonecký klub nepoškodilo.

„Pelta to předá do správných rukou. To se spíš bojím toho, jak málo tady chodí diváků, to je tragédie. Já jsem taky Jablonečák, a my jak tu máme ty lyžaře, jsme takoví spíš studení čumáci – jak je zima, málokdo už vytáhne paty,“ dostává se od Peltova odchodu až k problému, který ani odstupující šéf klubu nedokázal vyřešit, fanoušek Zdeněk Kadavý.

A na tribuně nedaleko něj sedící Alois Hána je s ním zajedno v tom, že nad Peltovým odchodem není proč truchlit.

„To může být pro klub velice dobré, já v to věřím, protože Pelta neprodá svoje dítě úplně doztracena. Bude to hrát tak na obě strany… ale hlavně ať se daří fotbalu. Nemělo by to dělat nějaké problémy, on je natolik chytrá liška, že nedopustí nějaké hlouposti,“ zůstávají v klidu věrní fanoušci jabloneckého fotbalu, který po letech aspoň naoko přestřihává pupeční šňůru napojenou na Miroslava Peltu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme