Jako kdyby vám dopsala propiska, přirovnával Vrba první poločas proti Slavii

Trenéři Plzně a Slavie museli při včerejším ligovém zápase řešit rozdílné problémy. Kouč fotbalové Viktorie Pavel Vrba nejprve snášel pohled na to, jak jeho tým nestačí po poločase na v tu chvíli poslední tým tabulky.

Trenér Pavel Vrba během utkání  5. kola Gambrinus ligy mezi Plzní se Spartou

Trenér Pavel Vrba během utkání 5. kola Gambrinus ligy mezi Plzní se Spartou | Zdroj: ČTK

Nakonec Plzeň získala bod za remízu 1:1. Pak musel být Vrba coby hlavní kandidát na pozici reprezentačního kouče ve střehu před otázkami na svou schůzku s šéfem českého fotbalu Miroslavem Peltou. Hostující Miroslav Koubek zase dorazil do Plzně na poslední chvíli - z Ostravy přiletěl letadlem.

„Myslel jsem, že budeme mít šest. Maximum se nepodařilo, ale čtyři body jsou také nadstandard. Bylo to od první chvíle jasné, že pokud nebude mlha a vichřice, tak to takto udělám,“ glosoval Koubek svůj netradiční počin.

00:00 / 00:00

Rozdílné nálady obou trenérů zaznamenal Jan Kaliba

Výhra na lavičce reprezentace do devatenácti let a remíza ve službách Slavie, to znamená zisk čtyř bodů během jediného dne. Skutečně jich mohl mít i více, protože Slavia v prvním poločase mátožného mistra z Plzně školila ze zápalu pro hru a zahodila několik dobrých šancí. V plzeňské šatně o přestávce nebylo příjemně.

„Vám kdyby nepsala propiska, tak byste ji asi také házel všude možně. Tohle bylo asi podobné, jako kdybyste dělal rozhovor s Messim a najednou by vám dopsalo pero a vy byste nemohl psát,“ nabízel Vrba novinářům po zápase přiléhavé přirovnání, zato už předem avizoval, že na otázku, která visela ve vzduchu, nechá odpovědět mluvčího Viktorie Pavla Pillára:

„Pavel Vrba přiznal, že proběhla schůzka s představiteli FAČR. On jim na ní sdělil, že jakékoliv otázky týkající se Viktorie Plzeň musí být v první řadě konzultovány s vedením klubu.“

Což šéf českého fotbalu Miroslav Pelta podle zpráv z plzeňského tábora stále neudělal, podobně jako lidé z vedení Viktorie zatím nereagují na to, že se Pelta schází s trenérem plzeňského týmu za jejich zády a naopak.

Fanoušci protestovali, Plzni to nepomohlo

Ale v klubu je to pochopitelně jedním z témat, o tom svědčí i poznámka kapitána A-týmu a muže, který v zápase se Slavií těsně před koncem neproměnil penaltu, Pavla Horvátha.

„Samozřejmě, že to čteme, ale všichni víme, že pokud se něco bude dít, tak se to bude dít v zimní přestávce. Na mužstvo to v současné chvíli žádný vliv nemá,“ připomíná Horváth.

To se v utkání se Slavií nedalo říct o protestu fanoušků, kteří kvůli chybě při rozdělování velmi žádaných vstupenek na čtvrteční utkání Ligy mistrů v Mnichově v prvním poločase nefandili a v tom druhém zadělali klubu na pokutu, protože dýmovnicemi na několik minut utkání přerušili.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít