Jako Klaus se Zemanem. Ivo Viktor a Petr Čech si předali vládu

Václav Klaus si s Milošem Zemanem budou předávat klíče od Pražského hradu až za několik dní a bude kolem toho jistě velký humbuk. Ale asi ne tak melodický, jako když si v noci předávali o několik set metrů jižněji vládu dvě veličiny českého fotbalu. Na pražském Žofíně předstihl Petr Čech svého předchůdce v reprezentační brance Ivo Viktora v počtu vítězství v anketě Fotbalista roku. Radostí z toho mlátil paličkami do bubnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Viktor a Petr Čech po vyhlášení ankety Fotbalista roku | Zdroj: ČTK

Hra na bicí je poslední dobou oblíbenou kratochvílí, kterou se Petr Čech rád prezentuje při každé příležitosti. V dobách největší slávy Ivo Viktora pro vrcholového fotbalistu něco dost nepředstavitelného.

A také na hřišti vlastně vyniká bronzový medailista z Eura 2004 v úplně jiné disciplíně, než kterou dříve ovládal mistr Evropy z roku 1976, i když oběma je domovem fotbalová branka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivo Viktor předal vládu nad fotbalem svému nástupci Petru Čechovi a pak byl uveden do Síně slávy

„Byli jsme víc v brance, nevybíhalo se tolik ven. Nohama kromě výkopu nemusel gólman umět hrát skoro vůbec – u nás bylo chytání o vyrážení a vybíhání. Moje silná zbraň bylo přesné vyhazování rukou, myslel jsem, že tímto směrem se to bude vyvíjet, ale bylo to naopak,“ vysvětluje Ivo Viktor, kam se fotbal z pohledu brankáře posunul od dob, kdy on pětkrát vyhrál anketu o nejlepšího československého fotbalistu roku, do dnešních dní, kdy už pošesté vládne hlasování o českého fotbalistu roku Petr Čech.

„Je pravda, že to asi není úplně častý jev, že by brankáři dominovali anketám, protože hráči, kteří střílí góly, většinou mají navrch a mají výhodu,“ všímá si vítěz Ligy mistrů s londýnskou Chelsea, že díky němu a Ivo Viktorovi vyhráli skoro čtvrtinu všech ročníků ankety o nejlepšího fotbalistu své země gólmani.

„Říkal mi Panenka a další, že prý mám tu cenu furt, že když nevědí, komu to dát, jsem já fotbalistou roku… A měli trošku pravdu. Někdy jsme neměli dobrý rok, nepodařila se kvalifikace a celý tým byl průměrný, no tak to dali mně,“ shazuje trochu své vlastní triumfy sedmdesátiletý nejlepší brankář evropského šampionátu v Bělehradě Ivo Viktor.

Petr Čech ho sice úspěšností v anketě Fotbalista roku přeskočil a je coby šestinásobný vítěz rekordmanem, ale Ivo Viktora to nemrzí - zvlášť když se stal nově součástí Síně slávy, kde zatím coby jednotlivec brankář chyběl.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme