Jan Kaliba: Olomouc je bez trestu, fotbalové komise rozehrály tenisovou bitvu

Stačilo jedno sezení Odvolací a revizní komise a v českém fotbale je řada věcí jinak. Sigma Olomouc už není o devět ligových bodů ani o čtyři milióny chudší, Petr Drobisz může o víkendu nastoupit proti Slavii a neplatí ani trest pro Jiřího Kubíčka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých tenistů v Chile (Ivo Minář a Jan Hájek) | Foto: Česká sportovní

Na strahovských stadionech, které obklopují sídlo Fotbalové asociace České republiky se dá provozovat řada sportovních disciplín, ale tenisové kurty na žádném z nich nejsou. Ale protože tenhle sport gentlemanů je i u fotbalové generality oblíbený, rozhodli se ho na Strahově hrát přímo v kancelářích a zasedacích místnostech.

V obdobě Davisova poháru či Fed Cupu proti sobě stojí disciplinární komise v čele s kapitánem Jiřím Goldou na straně jedné a na druhém konci dvorce Odvolací a revizní komise vedená Markétou Haindlovou. Goldova komise v srpnu po dlouhém váhání zasmečovala a vypadalo to na rozhodující úder v případu údajného uplácení v zápase Olomouce se střížkovskými Bohemians z roku 2009.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba: Olomouc je bez trestu, fotbalové komise rozehrály tenisovou bitvu

Jenže ORK tuhle výměnu ještě odmítá považovat za ukončenou. Poukazuje na to, že za disciplinárku nastoupil do tohoto zápasu muž ve střetu zájmů, totiž právník Roman Brnčal, který v minulosti spolupracoval s olomouckým klubem a teď je místopředsedou disciplinární komise. Takže všechno zpět před 18. srpen, žádné tresty jako by nepadly, o všem se bude u disciplinárky rozhodovat znovu.

Samozřejmě se okamžitě rojí spekulace, jestli teď může být Olomouc klidnější, nebo se naopak musí bát trestu ještě přísnějšího. Jenže bát se musí celý český fotbal, protože - zůstaneme-li u tenisové alegorie - může se tohle utkání protáhnout jako nekonečná bitva Mahuta s Isnerem z loňského Wimbledonu.

Stačí, aby disciplinární komise zasedla a rozhodla znovu i s Romanem Brnčalem, tím pádem by Odvolací a revizní komise její verdikt znovu vynulovala a dva a půl roku starý případ by se vesele táhl dál. Navíc by se pěkně zacyklil, a tak by ho nakonec možná rychleji než fotbalové orgány vyřešil civilní soud. Což bylo ostatně původně přání většiny členů disciplinární komise.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme