Jan Kaliba: Plzeň s nákupem Pilaře zaváhala

Viktoria Plzeň hraje krásný fotbal a pomalu se zabydluje v pohárové Evropě. Jenže žehrá na to, že je ve světě velkého sportovního byznysu nováčkem. Současné problémy se záložníkem Václavem Pilařem, který se od úterka znovu zapojí do tréninku s týmem, si Západočeši zavinili sami. A to už v létě, kdy ještě netušili, do jakých výšin se díky kolektivu vedenému Pavlem Vrbou dostanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání v Podgorici je bitvou o každý metr. Pocítil to i Václav Pilař v souboji s Bečirajem | Zdroj: ČTK

Vedení plzeňského klubu nechtělo kupovat zajíce v pytli, a tak přivedlo Václava Pilaře z Hradce Králové pouze na roční hostování. S tím, že když se nadějný záložník osvědčí a uchytí, má Plzeň na jeho služby předkupní právo a za určenou částku ho může od Hradce odkoupit.

Jenže ono se ukázalo, že v pytli není lecjaký obyčejný zajíc, ale výstavní norek, jehož kůži by rádi vlastnili na vyhlášených evropských adresách. Pilař od první chvíle patřil k oporám Viktorie, střílel důležité góly a co je při jeho věku nejcennější, dokázal si udržet stabilní formu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad kauzou Pilař se zamýšlí Jan Kaliba

V Plzni si uvědomili, že není na co čekat a že je třeba jednat. Nabídli Pilařovi novou smlouvu, jenže to už byl norek dávno z pytle venku a všimli si ho i ve Wolfsburgu. Pilařovi by jistě prospěl ještě nějaký čas v české lize a způsob, jakým se s notným přispěním svého agenta upsal Wolfsburgu, nebyl zrovna košer.

Jenže na druhou stranu je naprosto pochopitelné, že chce udělat další krok v rozvoji svého talentu a kariéry, když už na ligovém, pohárovém i reprezentačním schodě stojí poměrně pevnou nohou.

Diskuze o tom, jestli víc pomohla Plzeň Pilařovi nebo Pilař Plzni a kdo komu by se za to měl odvděčit, je na úrovni akademického tlachání o tom, jestli dříve vznikla slepice, nebo vejce. Plzni teď zbývá jediná naděje, jak na Pilařově prodeji vydělat víc než 15 miliónů jako podíl od Hradce za prodej do Wolfsburgu.

Přesvědčit hradecké vedení, že bude pro obě strany výhodnější, když teď Pilaře do Německa nepustí, a svorně si počkají na lepší než čtyřicetimiliónovou nabídku. Stát se to může, Pilařovou smůlou totiž je, že má v Hradci smlouvu až do roku 2013.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme