Jan Kaliba: Sparta nehraje jak Barcelona, ale ještě je čas

Fotbalové jaro v nejvyšší domácí soutěži sotva začalo a už slibuje v boji o titul velmi zábavnou podívanou. Naznačil to paradoxně nadmíru nezábavný zápas. Přesně taková byla aspoň ze strany vedoucí Sparty předehrávka 18. kola, kterou Pražané v Hradci Králové nečekaně prohráli 0:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přílet českých fotbalistů do 19 let z mistrovství Evropy v Rumunsku, trenér Jaroslav Hřebík | Foto: Filip Jandourek

"Tak kde je ta Barcelona," může se po zoufalém výkonu Letenských ptát kdejaký posměváček v narážce na slova, se kterými se v prosinci Jaroslav Hřebík ujímal úkolu přetvořit herní styl Sparty na vysoce atraktivní. Nově jmenovaný generální sportovní manažer je ovšem pronesl jako příměr, aby si novináři, potažmo veřejnost, uměli lépe představit, s jakými cíli a ambicemi se do Sparty vrací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka Jana Kaliby na téma přerodu herního stylu pražské Sparty

A hlavně, Hřebík rozhodně netvrdil, že ze sparťanské hry bude divákovi přecházet zrak hned druhý den. Utkání v Hradci jen v plné nahotě ukázalo, jak těžký a bolestný přerod to ještě bude a že Sparta má sice v tabulce před mistrovskou Plzní desetibodový náskok, ale v disciplíně moderní fotbalový projev má ještě hodně co dohánět.

Hřebíkův úspěch se může zrodit ještě z mnoha podobných proher, jakou byla ta v Hradci Králové a třeba tomu padne za oběť i letošní ligový titul. Na posměšky, které by nebyly z kategorie laciných, je ale v případě přírovnávání Sparty k Barceloně ještě času dost.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme