Jan Kaliba: Trenéru Vrbovi by to více slušelo u české reprezentace

Slovensko se trenéra Pavla Vrba tak lehce nevzdá. Prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik by ale musel vytáhnout nečekaně omračující argument, aby nakonec přesvědčil Viktorii Plzeň, že je rozumné úspěšného kouče uvolnit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba, trenér FC Viktoria Plzeň

Pavel Vrba, trenér FC Viktoria Plzeň | Zdroj: ČTK

V zemi, kde jsme zvyklí spíš na opačný extrém, působí tahle situace zvláštně, ale sympaticky. Klub chce po svém trenérovi, aby stůj co stůj dodržel smlouvu a neodcházel z funkce předčasně, což je nezvyklé, ale legitimní.

Na druhou stranu ale plně rozumím i Pavlu Vrbovi, který cítí, že na západě Čech už těžko překoná letošní veleúspěšnou sezónu. Výzva být jedním ze 32 trenérů světa, kteří se s některým z národních týmů zúčastní fotbalového svátku v Brazílii, tedy světového šampionátu 2014, je jistě velmi lákavá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka Jana Kaliby k odmítnutí Plzně uvolnit trenéra Vrbu na Slovensko

Ovšem jakkoli jsou Vrbovy vazby na slovenský fotbal silné a vřelé, jde o nejlepšího českého trenéra současnosti, takže by mu nejvíce slušela účast na mistrovství světa s českým, nikoli slovenským národním týmem.

Kde jinde by ostatně mohl nejlépe navazovat na svou práci z Plzně než u české reprezentace, která právě na fotbalisty Viktorie spoléhá stále více a převzala i herní systém mistrovského celku.

Pokud šéf FAČR Miroslav Pelta přemýšlí koncepčně a není slepý, měl by využít situace a na Vrbovu chuť posunout se v kariéře o krok dál rychle reagovat, abychom při světovém šampionátu po čtyřech letech znovu nemuseli Slovákům z domova závidět.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme