Jan Nezmar nechce skončit jako obtloustlý fotbalový ‚bafuňář‘

Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš, a alespoň u fotbalisty Jana Nezmara to platí stoprocentně. Legenda libereckého Slovanu totiž ve svých 35 letech dosáhla v kariéře, kterou rámují tři tituly věcí, o kterých se jiným může jen zdát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tričko na rozlučku s libereckým agentem 007 Janem Nezmarem | Foto: Michal Jurman

A tak se mohl Nezmar v klidu rozhodnout k tomu, co mnohé fotbalisty tolik straší, totiž ukončit kariéru. Se svými severočeskými fanoušky se loučil ve včerejším prestižním zápase s Plzní.

Na ligové scéně působí Nezmar už neuvěřitelných 4865 dnů, do kterých dokázal stlačit 104 vstřelených ligových gólu. Nejvíce se jejich zásluhou zapsal do srdcí fanoušků Liberce, v jehož dresu došlo v kulatém 240. zápasu nakonec také na loučení s kariérou. Po trávníku se tak kutálely i Nezmarovy slzy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Nezmar se rozloučil s aktivní kariérou, sportu se ale nevzdává - chce třeba hrát hokej

„V téhle chvíli mám pocit, že se něco ve mně urvalo. Snad mi to nahradí budoucnost…,“ vyhlíží Nezmar trochu rozpačitě svoji nefotbalovou budoucnost, kterou ale jako jeden z mála vysokoškolsky vzdělaných fotbalistů naplánoval do posledního detailu - nyní jej čeká kariéra sportovní manažera Slovanu.

Na aktivní sport ale Nezmar rozhodně zanevřít nechce. Nabídky z amatérských fotbalových soutěžích bude teprve pečlivě vybírat, o jednom ryze sportovním cíli už má ale jasno teď. Konec kariéry fotbalového hráče mu totiž uvolní ruce i nohy pro jeho dávný hokejový sen.

„Minimálně třikrát týdně to mám v plánu, byl bych rád, kdybych se zdokonalil natolik, že si opravdu zahraju regulérní krajskou soutěž,“ staví si už nyní Nezmar další sportovní cíle, se kterými jde ruku v ruce i jeho snaha zachovat si profesionální přístup i v otázce zdravého životního stylu.

„Jako dárek jsem dostal od vedení poukaz na sportovní vybavení, evidentně nemají zájem o to, abych byl za půl roku obtloustlý bafuňář, který si nebude moct zavázat ani boty,“ směje se nad nejhorším možných scénářem ve své nové klubové roli Nezmar. Jaká bude realita, uvidíme konec konců třeba už na jaře.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme