Jan Suchan: Zimní přípravu je třeba skousnout

Zimní příprava, to je nutné zlo. Tenhle náhled na tvrdé a fyzicky náročné tréninky se u fotbalistů traduje už desetiletí. Letos se ale u hráčů Sparty i Slavie objevují mnohem razantnější názory: zimní příprava fotbalistům škodí, krátí jim kariéry a vytoužený efekt stejně nepřináší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty při výběhu během zimní přípravy | Foto: ČTK

Trápení na běžkách, sprinty do kopce ve sněhu nebo i písku, nekonečná cvičení v posilovně či tělocvičně - něco z toho zažil snad každý, kdo někdy hrál fotbal alespoň na pralesní úrovni.

V zimě to prostě bolí, křeče i zvracení jsou k vidění poměrně běžně. Fyzička je potřeba a jindy a jinak ji do svých svěřenců nedostaneme, hájí se trenéři.

A skutečně, ve zdejších klimatických a ekonomických podmínkách se tomu těžko vyhnete. Kvalitní trávník v lednu a únoru v Česku nenajdete a dvouměsíční zahraniční soustředění si ani ty nejbohatší kluby dovolit nemůžou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad smyslem zimní fotbalové přípravy se zamýšlí Jan Suchan

Tak co takhle začít později a v podstatě zrušit letní přestávku? Ani tenhle nápad neuspěje - mezinárodní kalendář s pohárovými a kvalifikačními zápasy by na to asi ohled nebral.

Fotbalistům zkrátka nezbývá než zatnout zuby a v zimě pořádně potrénovat - třeba si tak pomůžou k zahraničnímu angažmá, kde české zimní galeje neznají…

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme