Česko 0:0 Lotyšsko

Jan Suchan: Zimní přípravu je třeba skousnout

Zimní příprava, to je nutné zlo. Tenhle náhled na tvrdé a fyzicky náročné tréninky se u fotbalistů traduje už desetiletí. Letos se ale u hráčů Sparty i Slavie objevují mnohem razantnější názory: zimní příprava fotbalistům škodí, krátí jim kariéry a vytoužený efekt stejně nepřináší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty při výběhu během zimní přípravy | Zdroj: ČTK

Trápení na běžkách, sprinty do kopce ve sněhu nebo i písku, nekonečná cvičení v posilovně či tělocvičně - něco z toho zažil snad každý, kdo někdy hrál fotbal alespoň na pralesní úrovni.

V zimě to prostě bolí, křeče i zvracení jsou k vidění poměrně běžně. Fyzička je potřeba a jindy a jinak ji do svých svěřenců nedostaneme, hájí se trenéři.

A skutečně, ve zdejších klimatických a ekonomických podmínkách se tomu těžko vyhnete. Kvalitní trávník v lednu a únoru v Česku nenajdete a dvouměsíční zahraniční soustředění si ani ty nejbohatší kluby dovolit nemůžou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad smyslem zimní fotbalové přípravy se zamýšlí Jan Suchan

Tak co takhle začít později a v podstatě zrušit letní přestávku? Ani tenhle nápad neuspěje - mezinárodní kalendář s pohárovými a kvalifikačními zápasy by na to asi ohled nebral.

Fotbalistům zkrátka nezbývá než zatnout zuby a v zimě pořádně potrénovat - třeba si tak pomůžou k zahraničnímu angažmá, kde české zimní galeje neznají…

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme