Jankulovski chystá exhibici plnou hvězd, rozloučí se tak na Bazalech s kariérou

Týden po skončení Gambrinus ligy, tedy 8. června, uvidí Česko zajímavou fotbalovou exhibici. Na ostravských Bazalech dá definitivní sbohem své kariéře Marek Jankulovski. A proti sobě nastoupí s výjimkou Karla Poborského kompletní bronzový reprezentační tým z Eura 2004 a tým bývalých spoluhráčů Marka Jankulovského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Jankulovski | Zdroj: ČTK

Pavel Nedvěd, Jan Koller, Tomáš Rosický, Petr Čech a další. Zkrátka co jméno, to obrovský pojem. A platí to pochopitelně i o střídačce, kde bude českému reprezentačnímu výběru šéfovat podobně jako v Portugalsku Karel Brückner.

„Říkal jsem, že hledám kvalitního trenéra ke kvalitnímu týmu, tak se začal smát. Říkal, že rád přijede. Akorát hodil jeho klasickou poznámku, že nesmí být u doktora. Tak jsem ho ujistil, že se jedná o sobotu v 18 hodin. To mají doktoři zavřeno, takže by to mělo být v pohodě. Navíc to má kousek,“ vysvětluje Jankulovski.

Ten teď usilovně pracuje, aby i tým jeho bývalých spoluhráčů měl podobně hvězdné obsazení. A zatím odtajnil jedno jméno, které mluví za vše. „Z AC Milán mohu konkrétně prozradit jedno jméno. Rád by přijel Gennaro Gattuso, takže s ním počítám.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Marek Jankulovski chystá rozlučku s kariérou na exhibici plně hvězd v Ostravě

Proto, aby i tým bývalých spoluhráčů Marka Jankulovského měl co největší zvuk, vypravil se jeden ze čtyř českých vítězů Ligy mistrů před nedávnem dokonce osobně do Milána.

„Napsal jsem si hráče, které bych tady rád viděl, a postupně jsem je obvolal. Říkali mi: „Jasně, přijedem.“ Tak se mi to začalo plnit a byl jsem nadšený. To samé bylo, když jsem byl 14 dní zpátky v Miláně, oslovil jsem spoustu hráčů a ohlasy byly také pozitivní. Tak jsem si řekl, že by to mohlo stát zato.“

Další potvrzená jména z Marka Jankulovského nedostanete. Ale že by Gennaro Gattuso neměl být jediným z kádru rossoneri, kdo se na ostravských Bazalech představí, tomu nasvědčují hned několik indicií. Asi tou největší je, že na den zápasu je z Milána objednaný do Ostravy letecký speciál.

Milánský speciál

„Letadlo, samozřejmě, není jen pro jednoho. (smích) Snad pro více. Ale jak říkám. Jel jsem do Itálie s tím, že i kdyby přijel jen jediný nebo dva hráči, tak si myslím, že pro Ostravu by to bylo něco mimořádného.“

A s kým, že Marek Jankulovski na své inspekční cestě do Milána mluvil? Jméno největší legendy AC Milan Paola Maldiniho Marek Jankulovski nepotvrdil, ale že mluvil například s Filippem Inzaghim, to už nezapřel.

„Jsou to všichni hráči, se kterými jsem hrál, jsem s nimi kamarád a potkal jsem se s nimi v Miláně. Konkrétně Pippo Inzaghi dneska trénuje dorostence AC Milán a já se byl na jeho tréninku podívat. Takže i s ním jsem diskutoval. Na seznamu figuruje.“

Benefice Marka Jankulovského se uskuteční na ostravských Bazalech 8. června od 18 hodin a veškerý výtěžek ze vstupného půjde na dobročinné účely. Zdá se, že zbývá tedy dořešit poslední otázku, a to, kdo bude rozlučku Marka Jankulovského s kariérou pískat. A v úvaze se objevilo i jméno Pierluigiho Colliny.

Marek Jankulovski se znovu zranil. Po osmi minutách na hřišti | Foto: ČTK

„Je pravda, že rozhodčího na zápas ještě nemám. Samozřejmě. Collina mě napadl. Když vidím současné rozhodčí v Česku, nenapadl mě nikdo, kdo by vyčníval. Zatím jsem tedy ještě nikoho neoslovil,“ uzavírá Jankulovski.

Radim Sajbot, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme