Japonci oslavují střelce Hondu a věří v postup

Japonsko oslavuje Hondu. Právě tento čtyřiadvacetiletý hráč totiž zajistil první výhru země vycházejícího slunce na MS v kopané v JAR. Trenér mužstva i fanoušci nyní věří, že se fotbalistům podaří uspět i v dalších utkáních s Nizozemím a Dánskem a postoupí ze skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Keisuke Honda slaví gól do sítě Kamerunu | Zdroj: ČTK

V barech velkých japonských měst se slavilo do časných ranních hodin. Hosté oblečení do modrých dresů národního mužstva samurajů, jak se japonskému týmu přezdívá, pěli ódy zejména na autora jediného gólu utkání, Keisuke Hondy.

Japonsku se právě díky němu podařilo splnit přání napodobit úspěch tradičního rivala, Jižní Koreje, která zvítězila nad Řeckem 2:0. Navíc jde o vůbec první výhru země vycházejícího slunce na světovém šampionátu mimo území Japonska.

Zřejmě jedinými Japonci, kteří naopak nad konečným výsledkem neskrývali smutek, byli obyvatelé malé obce Nakatsue, kteří si Kamerunce zamilovali už před šampionátem v r.2002, když se právě u nich připravovali na mistrovské zápasy.

Robert Mikoláš, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme