Jarní část Gambrinus ligy otevřelo vítězství Dukly nad Žižkovem

Stačilo úvodních 17 minut a v zahajovacím duelu jarní fáze nejvyšší fotbalové soutěže nebylo co řešit. Během této doby vstřelila Dukla Žižkovu tři góly a pak už si vítězství 3:0 nad posledním týmem Gambrinus ligy v 17. kole pohlídala.

Fotbalisté Dukly se radují, Viktoriáni rozhazují rukama - častý obrázek první utkání jarní části Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Žižkov v této sezóně mimo vlastní stadion ještě nebodoval a od prvních minut bylo jasné, že ani na Julisce tomu nebude jinak. Tým, ve kterém nastoupilo osm zimních posil, inkasoval poprvé ve třetí minutě po chybě gólmana Ticháčka. Ten neudržel střelu Podrazkého a Pázler jen doklepával do prázdné branky.

O čtvrthodinu později už to s Viktoriány bylo kritické. Nejdřív ve 13. minutě udeřil z přímého kopu nádhernou technickou ránou Podrazký a čtyři minuty poté dukelský hurikán dobouřil. To se Malý položil do voleje z hranice šestnáctky a bylo to 3:0.

Jedinou vážnější šanci měli hosté těsně před přestávkou, kdy to přibližně z 18 metrů zkoušel Hílek, ale branku o kousek minul.

Žižkov zůstává se sedmi nadále na chvostu tabulky, Dukla se díky vítězství vyhoupla na osmou pozici.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 3:0 (3:0)
Branky: 3. Pázler, 13. Podrazký, 17. Malý. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Zeman. ŽK: Lietava - Bartl, Valenta. Diváci: 1254.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (63. Engelmann), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava (85. Marek), Pázler (75. Svatonský). Trenér: Kozel.
Žižkov: Ticháček - Bartl, Lafrance, Kropík, Tusjak - Sivrič (85. Nakamura), Valenta, Kotyza, Hílek, Jurčo (46. Milosavljev) - Bálek (75. Slodowy). Trenér: Nádvorník.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít