Jarní část GL se ponese v duchu comebacku staronových hvězd

Fotbaloví fanoušci se letos zatím museli spokojit "jen" s evropskými pohárovými soutěžemi nebo zahraničními ligami. Už zítra ale začne také česká Gambrinus liga. A příznivci, kteří v zimě dali přednost lyžování před sledováním fotbalových zpráv, se můžou divit, kdo za jejich tým hraje. Zimní přestupní období totiž bylo nezvykle rušné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový klub Baník Ostrava slavil 13. října devadesáté výročí svého založení. Dres klubu v exhibičním utkání znovu oblékl také bývalý útočník české reprezentace a asi nejznámější odchovanec Baníku Milan Baroš (na snímku). | Zdroj: ČTK

V zimě byli čeští fanoušci zvyklí v posledních letech spíše na nepatrné změny, a když už, tak to byly hlavně odchody do zahraničí. Letos se ale hodně přestupovalo jak do Gambrinus ligy, tak mezi jejími kluby.

Transfery to pak byly víceméně dvojího druhu. Buď to jsou přestupy "za lepším", nebo návraty reprezentantů, kteří chtějí znovu nastartovat svou kariéru. A na ty se asi fotbaloví fanoušci těší nejvíc. Baroše uvidí v Baníku, Kováče v Liberci, Davida Jarolíma v Mladé Boleslavi, Bednáře ve Spartě, Fenina s Gecovem ve Slavii.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Gambrinus lize budou v její jarní části k vidění i staronové hvězdy jako Baroš nebo Fenin

Už v minulosti zažila česká liga podobné návraty, ne všechny se ale úplně povedly. Třeba Stanislavu Vlčkovi už se po comebacku do Slavii moc nedařilo a zmínit se dají i starší případy Martina Frýdka nebo Pavla Hapala, na které se dokonce pískalo. I proto asi Milan Baroš odpovídal také na otázku, jestli se svého návratu do české ligy tak trochu neobává.

„Může se stát, že tady dám jeden gól, nebo jich tady taky můžu dát deset. Nepřišel jsem sem někomu něco dokazovat, Baníku jsem prostě přišel pomoct a doufám, že se mi to povede na hřišti. A o čem jsem stoprocentně přesvědčen, je to, že můžu mladým klukům pomoct mimo hřiště – něco už jsem ve fotbal prožil, jedenáct let jsem byl venku. Takže myslím, že jim můžu v boji o záchranu pomoct i psychicky.“

Podobě, jako si to plánuje Milan Baroš, dopadl třeba návrat Karla Poborského, který ve Spartě patřil mezi nejlepší hráče ligy.

V pátek začne jarní část nejvyšší domácí fotbalové soutěže

Číst článek

Bývalí reprezentanti, kteří se teď vrátili do české nejvyšší soutěže, mají přitom hodně společného. Až na Kováče s Gecovem jsou to ofenzivní fotbalisté a také se většina z nich proslavila nejen svými výkony na hřišti, ale i disciplinárními prohřešky a nejrůznějšími menšími či většími průšvihy. Na ligové jaro se tedy nemusí těšit jen příznivci ofenzivního fotbalu, ale možná i bulvární novináři.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme