Jaroslav Plašil: Čeští fotbalisté mohou dokázat, že k trpaslíkům patřit nechtějí

Český národní fotbalový tým čeká do jisté míry utkání pravdy. I tak můžeme nahlížet na duel s evropským a světovým trpaslíkem - Lichtenštejnskem. Češi proti němu nastoupí v úterý v Českých Budějovicích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté před zápasem ve Španělsku

Čeští fotbalisté před zápasem ve Španělsku | Zdroj: ČTK

Pozor, to důležitější přijde až v úterý, říkali čeští fotbalisté ještě před tím, než se statečně poprali o body v kvalifikaci na půdě úřadujících šampionů. S tím, že v zápase ve Španělsku mohou, ale v duelu na jihu Čech proti Lichtenštejnsku zkrátka musí.

I vzhledem k tomu, že už jednou doma v úvodu kvalifikace s Litvou zaváhali, a také proto, že si lze jen těžko představit utkání, ve kterém "parta nadšených amatérů z městeček pod Alpami" obere ještě někoho dalšího ze skupiny I o body. Takže jakákoli ztráta z tohoto nerovného měření sil by byla s velkou pravděpodobností fatální.

Ale v tomto zápase nejde jen o to, jestli získají svěřenci Michala Bílka povinné tři body do tabulky. Čeští fotbalisté by měli fanouškům přesvědčivým způsobem ukázat, že jejich hra stojí na pevných základech a že se dokážou nejen svědomitě bránit, ale dovedou se prosazovat i nápaditou hrou směrem dopředu.

Zřejmě tolik potřebnou hlavně v podzimním závěru kvalifikace, kdy je v případě méně příznivých okolností mohou spasit jen dvě vítězství z venkovních odvet ve Skotsku a Litvě.

V Granadě v pátečním duelu proti úřadujícím světovým šampionům sáhl národní tým ke zbraním, které používají většinou fotbaloví trpaslíci. Teď v Českých Budějovicích mohou reprezentanti svým výkonem dokázat, že mezi trpaslíky ještě patřit nechtějí.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme