Jaroslav Plašil: Hrát fotbalovou ligu v únoru je nanic, přichází o fanoušky

Lidé byli dlouhá léta zvyklí na označení zimní a letní sporty, jenže s přesunem mnoha soutěží do hal první kategorie mizí. V uvozovkách naštěstí vše zachraňuje fotbalová Gambrinus liga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 17. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice, 23. února v Ostravě. Na snímku jsou (zleva) Jakub Řezníček (Budějovice) a Jan Hable (Baník). | Zdroj: ČTK

Fanoušek obecný slušný má fotbal rád, ale potkat ho na stadionech je stále složitější, až se skoro zdá, že začíná být ohroženým druhem. Dostává jednu ránu za druhou a hromadně vymírá.

Třeba nedávno ho umrtvilo přijetí nových pravidel uprostřed rozehrané korupční aféry, a když už se trochu zotavený díky návratu hned několika reprezentantů a čerstvě natěšený z výkonu pohárových zástupců Sparty a Plzně chystá na některý ze zápasů prvního jarního kola, zjistí, že se na něj vůbec nedostane.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka Jaroslava Plašila o fotbalové Gambrinus lize

V cestě mu totiž překáží metrové závěje, a i kdyby se mu náhodou povedlo do dějiště utkání v pořádku a včas dorazit, riskuje, že minimálně nastydne a nebude po víkendu práceschopný. A tak zůstane doma.

První tři duely nového roku vidělo jen zhruba 12 tisíc diváků, včetně taháku v Ostravě, kde po 11 letech kopal do míče v soutěžním mači Milan Baroš. Být to o dva či tři týdny později, mohlo být číslo minimálně dvojnásobné.

Fotbal v únoru je zkrátka na nic a pohled na pozvánkový plakát hudební skupiny Kabát vás v pětistupňovém mrazu na opuštěném teplickém stadionu nezahřeje.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme