Jaroslav Plašil: Na skóre nezáleží, i se záporným se dá vyhrát Euro

Odborníci si po postupu fotbalistů do čtvrtfinále mistrovství Evropy všímají různých skutečností. Reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil okomentoval ve své poznámce jednu kuriozitu v souvislosti s českým vystoupením na Euru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání skupiny A mistrovství Evropy ve fotbale Řecko - ČR 12. června ve Vratislavi. David Limberský (vlevo) a Petr Čech se radují. | Zdroj: ČTK

Existuje spousta úkolů, které můžeme pokládat za obtížné a jen těžko splnitelné. Patří mezi ně i tento: Vyhrát evropský nebo světový šampionát a přitom vstřelit soupeřům méně gólů než jich od nich dostat.

Ano, tušíte správně, čeští fotbalisté mohou být prvním týmem historie, který něco takového dokáže. Stačí teď k vystoupení ve skupině přidat tři remízy a výhry v následných penaltových rozstřelech a budou mít záporné skóre i jako celkoví vítězové.

Tedy pokud odmyslíme skutečnost, že se jim mohou statisticky připočítat fiktivní branky vyplývající z úspěšných penaltových loterií. Takový majstrštyk se nepovedl ani třeba Italům, kteří triumfovali na mistrovství světa ve Španělsku v roce 1982, přestože v základní skupině ani jednou nevyhráli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil: Na skóre nezáleží, i se záporným se dá vyhrát Euro

To, že teď čeští fotbalisté dali Rusku, Řecku a Polsku dohromady 4 góly, sami naopak 5 branek inkasovali, a přesto jdou do čtvrtfinále z prvního místa, ale zase tak překvapivé není.

Kouč Bílek zatím nepracuje s výjimečnou generací hráčů, jako třeba jeho předchůdci Brückner či Ježek, a tak je logické, že se současný národní tým musí spoléhat hlavně na kompaktní defenzivu.

Ta vůbec nefungovala hned v prvním zápase Čechů na šampionátu, ale z toho vyplývající výprask od Rusů byl tím nejbáječnějším trestem.

Hráči se totiž z chyb poučili a kdo ví, jestli by prošli podobnou sebereflexí, kdyby byla úvodní porážka třeba jen jednogólová. Možná by neměli záporné skóre, ale dost možná už by se také touto dobou hlásili ve svých domovech.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme