Jaroslav Plašil: S losem spokojenost na Letné i v Liverpoolu

"Hm, dobrý los, skvělé, dvě výhry, vypadá to schůdně, dveře jsou otevřeny." Takto a podobně většinou reagovali bezprostředně po losu fanoušci FC Liverpool na oficiálních stránkách klubu. A není se příliš čemu divit. Vždyť kdo by bral vážně tým "sotva průměrné kvality s pár dobrými hráči," jak popsal soupeře jeden z diskutujících. V porovnání s Liverpoolem, který vyhrál celkem 5krát původní Pohár mistrů evropských zemí a dnešní Champions League, je Sparta nadšených amatérů parta, ale na druhou stranu…

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AC Sparta Praha v Evropské lize 2010 | Foto: Jan Rosenauer

Není potřeba předem stahovat stulpny a zouvat kopačky, když je brod ještě dva měsíce daleko, navíc, když ani voda už není tak divoká jak ještě před lety bývala. Liverpool se stal hned z několika důvodů nejslabším článkem takzvané velké čtyřky, mezi kterou teď patří spíše jen z tradice. A musí být na rozdíl od minulých mnohem úspěšnějších let vděčný jen za Evropskou ligu. V Torresovi nebo Gerrardovi má sice výjimečné individuality, ale o to hůř se prosazuje, když mají právě tito dva borci problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil: S losem spokojenost na Letné i v Liverpoolu

Ano, Liverpool je velkým favoritem, ale vraťme se jen několik let zpátky, a vzpomeňme, jak přes 80 minut možná ještě silnější Liverpool než ten dnešní marně dobýval v poháru UEFA libereckou branku, než se díky gólu Emila Heskeyho dočkal ušmudlané výhry 1:0. A ani odveta nebyla úplně marná, liberecký Jiří Štajner by mohl vyprávět. Nebo třeba překupníci lístků, kteří měli tehdy u Nisy žně. Když jsme u fanoušků, těch, kteří budou chtít vidět tento aktuální dvojzápas, bude určitě také hodně.

Může být klidně ještě větší zima než teď, a na Letné bude 17. února na sto procent beznadějně vyprodáno. Už jen, a možná vlastně hlavně, z tohoto pohledu je los pro Spartu skvělý, a také pro hráče, kteří během zimní přestávky nezmění adresu, a kteří si budou moci proti stále jednomu z nejslavnějších celků planety zahrát.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme