Jaroslav Plašil: Trenér Bílek by vzal Štajnera jen jako žolíka. To mu přijde jako velký luxus

Fotbalista mistrovského Liberce Jiří Štajner se nevešel do nominace české reprezentace pro červnové mistrovství Evropy. Opora Slovanu Bílkovu volbu pod vlivem zklamání v emocích zkritizovala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Liberce Jiří Štajner si na EURu nezahraje

Fotbalista Liberce Jiří Štajner si na EURu nezahraje | Zdroj: ČTK

Fotbalový básník Jiří Štajner už žádný velký mezinárodní verš nesloží, trenér Michal Bílek ho na šampionát nevezme. Škoda, řeknou si mnozí, rozplývající se nad genialitou libereckého špílmachra. Je to tak správně, mohou argumentovat ti, kteří tvrdí, že už by své neotřelé nápady brzy šestatřicetiletý hráč na mezinárodní scéně stejně nedovedl realizovat.

A byť to tak naplno neřekl, k této skupině se pravděpodobně přidal i reprezentační kouč. Štajnera by bral na šampionát jen jako žolíka pro závěrečné minuty pro případ, že by se týmu nedařilo překonat obranu soupeře běžným způsobem. A v tom zřejmě viděl příliš velký luxus, aby ho bral s sebou. Teď může jen doufat, že nevšední řešení situací nebude potřebovat, a že se do nesnází jeho svěřenci nedostanou.

S výjimkou vyhladovělého útočníka Tomáše Necida už totiž nemá moc možností, jak připraveného protivníka překvapit. A v tom může být nevýhoda poněkud konzervativně sestavené nominace. Až příliš fotbalistů s výjimkou těch výjimečných Tomáše Rosického a Petra Čecha totiž rozhodně nešlo v uplynulých měsících s formou nahoru.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme