Jaroslav Plašil: V Liberci zkrátka fotbal dělat umějí

Fotbalisté Liberce jsou potřetí v posledních deseti letech českými mistry. A není to kvůli výpadku pražských "S", ani to není náhoda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovanu Liberec s pohárem pro mistra Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Úplně na úvod, spravedlivější herní systém, než dlouhodobou soutěž s třiceti koly, zatím nikdo nevymyslel. A protože fotbalisté Liberce nasbírali nejvíce bodů, získali titul naprosto zaslouženě. Bez ohledu na to, jak dopadnou v evropských pohárech. To už je totiž jiná kapitola.

Tu domácí, právě uzavřenou, Severočeši ovládli, přestože jim zdaleka "nefoukal vítr do zad" jako některým konkurentům. Zásluhu na tom mají lidé z vedení klubu, zřejmě nejférověji smýšlející kouč u nás Jaroslav Šilhavý, jeho současní svěřenci, a pak také řekněme místní specifika.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil: V Liberci zkrátka fotbal dělat umějí

O kabině Slovanu se říká, že je atmosférou jednou z nejlepších v lize, a právě tam také hledejme původ velkých úspěchů klubu, který má sice oproti Spartě možná čtvrtinový rozpočet, ale za posledních deset let získal jen o jeden titul méně než ten mnohem věhlasnější z Letné, a je tak i ve skromných podmínkách skoro nejúspěšnějším u nás.

Není zřejmě náhoda, že i hráči s kotrmelci či kaňkou v životopise, do týmu zapadali. A dost možná, že fotbalisté jako Abrahám, Blažek, Koloušek, Zbyněk Pospěch či Zápotočný ve svých kariérách nehráli nikde jinde lépe, než právě v Liberci během některé z mistrovských sezon.

Navíc, je zarážející, kolik už jinde odepsaných či neperspektivních borců dokázali pod Ještědem proměnit v ligové opory a čas od času i reprezentanty. V Liberci zkrátka fotbal dělat umějí - od majitele klubu přes skauting až po vrátného. Třetí získaný titul v posledních deseti letech to jen podtrhuje.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme