Jaroslava Šilhavého mrzela nízká návštěva v Edenu

S bídou 500 diváků. Taková návštěva přišla na stadion v pražském Edenu, kde jsou k vidění tři exhibiční zápasy v rámci akce Legendy 2011. Největší hvězdy jako Christo Stoičkov nebo Gheorghe Hagi se sice omluvily, ale i tak jsou ve Vršovicích k vidění mistři Evropy, vicemistři světa či někdejší hráči Barcelony. Kulisy, ve kterých se odehrálo první utkání starých gard Slavie a Sparty, zklamalo i Jaroslava Šilhavého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Šilhavý se návštěvě v Edenu jenom nevěřícně usmíval | Foto: Jan Kaliba

Jaroslav Šilhavý právě odehrál za Slavii utkání starých gard proti Spartě. Jak jste si zaběhal a kolik máte ještě sil na druhé utkání, které Vás dnes čeká?

To se uvidí, kolik sil mi zbylo. Ale myslím, že to bylo spíše v přátelském tempu, chtěli jsme, aby se lidi pobavili, aby padly góly. To se nakonec povedlo, ani výsledek 4:4 není špatný, i když jsme hráli doma. Ale bereme to.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s novým trenérem Liberce Jaroslavem Šilhavým po zápase starých gard Slavie a Sparty v Edenu

Teď jsou asi dvě hodiny odpoledne a stará garda Slavie hraje ještě dnes v Chebu. Jak se to dá stihnout?

Rychle osprchovat, obléknout, sednout do auta a za dvě hodiny jsme v Chebu. Hrajeme kousek od Chebu ve vesnici Lipová a tamní hráči si přáli fotbalisty, kteří působili v Rudé Hvězdě Cheb. Já jsem tam hrál skoro deset let, takže tam musím.

Vy sám jste hrál v novém Edenu poprvé, ale když jste se rozhlédl kolem sebe, nešla na vás trochu hrůza z tak malého počtu diváků?

Bavili jsme se o tom, je to škoda. Když jsem tady byl na zápase Vládi Šmicera a Pavla Nedvěda, kteří hráli proti sobě, tak to bylo nádherné. Nevím, proč tomu tak teď není, přitom je tady tolik legend pohromadě. Nevím, co ještě víc udělat pro to, aby lidé přišli.

Po vašem zápase nastoupí Dukla proti Bohemians. Na soupisce je také Petr Rada, váš předchůdce na trenérské lavičce Liberce. Probíral jste s ním některé věci?

Mluvili jsme o tom, ale spíš jsme si popřáli, oba začínáme v pondělí přípravu. Jinak Petr dnes bude jen na lavičce, je po operaci kolena.

Už máte představu, kdo se vám bude hlásit na prvním tréninku?

Nový asi nebude nikdo, akorát tři hráči přijdou na zkoušku. Uvidíme po skončení mistrovství Evropy jednadvacítek, jestli někdo odejde. Podle toho se pak budeme muset zařídit.

Jako skoro o hotové věci se mluví o odchodu Marcela Gecova do Sparty. Počítáte s tímto oslabením?

Pokud se to dotáhne do konce, tak si sedneme s vedením a poradíme se, jestli je místo něj třeba nějaká posila. Ale končí tam smlouvy dalším hráčům, takže nás ještě čeká jednání s vedením a podle toho se zařídíme.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme