Je možné, že Rosický nastoupí, říká ke stavu kapitána docent Kolář

Zraněný kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický se snaží v Praze vyléčit zraněnou achillovku. Z polské Vratislavi odjel už včera za fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Ten Radiožurnálu řekl, co přesně klíčovému hráči reprezentace je a jak se bude dál léčit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický může mít po prvním zápase důvod k úsměvům | Zdroj: ČTK

„Včera jsme provedli sonografické vyšetření, které ukázalo, že v dolní části achillovy šlachy je mírný otok, který zřejmě vznikl během toho utkání, kdy musel Tomáš střídat. Teď se podrobí další rehabilitační terapii,“ popisuje Pavel kolář nejnovější informace.

Rosický měl zdravotní potíže ještě před samotným odjezdem na mistrovství Evropy, tehdy ale s lýtkem. Do prvního zápasu proti Rusku nastoupil a odehrál i první půli utkání s Řeckem. Potom z utkání odstoupil a do duelu s Polskem už nezasáhl. V sestavě ho nahradil Daniel Kolář.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuálním stavu Tomáše Rosického mluví docent Pavel Kolář, který se o českého kapitána stará

„Zkoušíme všechno možné i nemožné. Tomáš odjel do Prahy, aby tam Pavel Kolář a jeho kolegové zkusili něco vymyslet, co by mu mohlo pomoct, Uvidíme, až se vrátí, jestli to bude lepší, nebo ne. V Praze má tým lidí, kteří se snaží udělat vše, aby byl Tomáš fit,“ vysvětlil manažer národního týmu Vladimír Šmicer.

„Tomášův subjektivní stav se zlepšil a dá se předpokládat, že i objektivní stav se od toho minulého týdne také lepší. Uvidíme, co ukáže zítřejší kontrolní monografie. Bude probíhat fyzikální terapie, analgetická léčba a další postupy, hlavně rehabilitační,“ přiblížil Kolář, co Rosického čeká v nejbližších hodinách.

O tom, jaké jsou šance, že by český kapitán nastoupil do čtvrtečního čtvrtfinálového utkání Eura proti Portugalsku, ale Pavel Kolář spekulovat nechtěl.

„To se dá jen těžko stanovit. Řekl bych asi to, že není úplně ztracené, že by Tomáš nastoupil, ale musíme počítat s tím, že otázka jeho startu je stále otevřená.“

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme