Je škoda nemít v reprezentaci Škodu? Útočník Slavie dal jasnou odpověď

Reprezentační dres ho dlouho míjel, teď je ale Milan Škoda hrdinou národního týmu. Devětadvacetiletý útočník dvěma góly zařídil vítězství nad Kazachstánem 2:1, a přiblížil tak Česko postupu na mistrovství Evropy.

Milan Škoda slaví gól v utkání s Kazachstánem

Milan Škoda slaví gól v utkání s Kazachstánem | Zdroj: Reuters

„Pro mě určitě nejdůležitější a nejpovedenější zápas, takže jsem strašně šťastný, že jsem mohl klukům takhle pomoct,“ svěřoval se po utkání jeho hlavní hrdina.

Milan Škoda na svou šanci čekal na lavičce, ale protože se Češi v prvním poločase proti vytáhlým kazašským obráncům vůbec neprosadili a prohrávali, ukázal o přestávce Pavel Vrba logicky právě na něj. Slávistický útočník přitom předtím za reprezentaci odehrál jen 11 minut.

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté díky dvěma gólům Milana Škody porazili Kazachstán. Ohlasy na výkon útočníka Slavie zaznamenal Jan Suchan

„Jsem si říkal, co asi tak fanoušci Slavie v poločase křičí u televize. Určitě všichni křičeli postav tam toho Škodu. Tak jsem je vyslechnul a postavil jsem ho,“ poznamenal trenér národního týmu.

Dvěma góly zařízené vítězství od reprezentačního zelenáče, to pro český výběr není žádná novinka. Před devíti lety se to proti Walesu povedlo Davidu Lafatovi už při debutu v národním týmu, teď Milanu Škodovi při druhém startu.

„Byl bych moc rád, kdybych měl takovou kariéru jako David Lafata. Já si zrovna tyhle jeho dva góly pamatuju,“ dodal devětadvacetiletý útočník.

Přitom ještě před rokem a půl hrál současný kanonýr ve Slavii obránce a nedávno si musel vyslechnout, že prý na mezinárodní úroveň nemá. Teď Milan Škoda ukázal, že dát mu prostor v důležitém reprezentačním duelu není škoda.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít