Je to nepopsatelné, jásali Slováci v Johannesburgu

Hodně Slováků asi dneska bolí hlava po dlouhé noci, kdy oslavovali historické vítězství nad Italy. Přímo na stadionu o sobě dávali hodně slyšet, a jak řekl Radiožurnálu jeden z nich: diváci přišli na Italy a viděli Slovensko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští fanoušci na stadionu | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Je pár minut po zápase. Nad hlavami fanoušků stále vlají italské vlajky, ale mávají s nimi spíše Jihoafričané. Těžko říct, kde je ve větším šoku, zda Italové, nebo Slováci.

„Je to fantastické, něco nepopsatelného. V našem životě je to historický moment. Po těch problémech, co slovenský fotbal měl, je to opravdu neuvěřitelné. Ještě teď se z toho třesu. Tohle budu vyprávět i svým vnukům,“ jásal jeden z fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Lubomíra Smatany z Johannesburgu

Na stadionu bylo přes dva tisíce fanoušků Slovenska, kteří dorazili i z Velké Británie, Irska, někteří utratili za zájezd i dvě stě tisíc korun. A zdá se, že se jim to vyplatilo.

„Je to nádherný pocit. Pláču, jsou to slzy dojetí,“ svěřil se jiný příznivec.

A teď na Nizozemce

Dalším soupeřem Slováku bude příští týden v Durbanu Nizozemsko. A mnozí už mají do města u moře naplánovanou cestu.

„Trošku jsme věřili a cestu do Durbanu jsme si zarezervovali. Lístky na fotbal máme. V koutku duše jsme v tohle doufali. Teď už přejít přes Holandsko a pak až do finále s Brazílií,“ přiznal další slovenský fanoušek.

Někteří Slováci si po svém neúspěchu neodpustili rýpnutí do Čechů a zazpívali si pokřík 'Češi doma sedí při telke'.

Ľubomír Smatana, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme