Jediným českým zástupcem v Evropské lize zůstává Sparta

Fotbalisté Sparty jsou jediným českým postupujícím z třetího předkola Evropské ligy. Po domácí výhře 5:0 zvítězili Pražané i v Sarajevu, tentokrát 2:0 díky brankám Kweukeho a Matějovského.

Sparťanští fotbalisté se mohli v EL na hřišti Sarajeva radovat z postupu

Sparťanští fotbalisté se mohli v EL na hřišti Sarajeva radovat z postupu | Zdroj: ČTK

Dramatičtější události se staly už před zápasem, po komplikacích při odletu a napadení dvou zástupců sponzorů pražského klubu domácími chuligány v blízkosti hotelu, byl na hřišti klid. Už tak luxusní pozici si Sparta ještě vylepšila už v první půli.

00:00 / 00:00

Pražská Sparta vyhrála ve 3. předkole Evropské ligy i v Sarajevu

Po nádherném lobu kamerunského kanonýra Kweukeho přidal druhou branku pohotovou a hlavně přesnou střelou Matějovský a brzo bylo rozhodnuto. Domácí navíc od 52. minuty dohrávali o deseti, když se po druhé žluté kartě musel ze hřiště pakovat Beloševič.

Poprvé v nové sezoně si zahrál soutěžní zápas v základní sestavě stoper Erich Brabec a mohl se tak pustit do hodnocení utkání.

„Zápas byl hlavně ve druhé půli ovlivněn tím, že Sarajevo poměrně dlouho hrálo o deseti a my, jelikož jsme měli poměrně velký náskok, jsme se taky nikam nehnali a šetřili síly na ligu. Nechtěli jsme připustit žádné překvapení nebo něco, co by mohlo náš postup ohrozit. Chtěli jsme tady vyhrát a to se nám podařilo. Navíc s čistým kontem. O to víc je to důležité,“ shrnul dění v Sarajevu Brabec.

Stoper Erich Brabec o utkání na půdě sarajevského FK

FK Sarajevo - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 20. Kweuke, 36. Matějovský. Rozhodčí: Lajuškin - Averijanov, Drozdov (všichni Rus.). ŽK: Beloševič, Handžič, Haskič - Matějovský, Vidlička, Abena. ČK: 52. Beloševič. Diváci: 4500. První zápas 0:5, postupuje Sparta

Sarajevo: Hamzič - Haskič, Torlak, Dupovac, Běloševič - K. Handžič, Ščepanovič (78. Maksumič) - Čomor, Obuča, Suljič (57. Trebinjac) - Kojaševič (69. H. Handžič). Trenér: Plíšek
Sparta: Blažek - Vidlička, Brabec, Řepka, Pamič - Hušek - Kadlec (57. Mareš), Vacek, Matějovský (83. Abena), Juhar - Kweuke (64. Kerič). Trenér: Chovanec

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít