Jednadvacítka zvládla poločas, přesně jak si Pekhart přál

Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let nakročila tím nejlepším možným způsobem k účasti na mistrovství Evropy, konající se příští rok v Dánsku. V úvodním barážovém zápasu totiž porazila včera v Jablonci výběr Řecka 3:0 a už v úterý po vzájemné odvetě v Tripoli tak může případně začít slavit.

Tomáš Pekhart (vlevo) se chce radovat z gólů nejenom v dresu Jablonce, ale i v '21' | Zdroj: ČTK

Doma neinkasovat a naopak řeckému soupeři nějaký gól vstřelit - to byl ideální scénář, se kterým čeští mladíci do jednadvaceti let vstupovali do úvodní domácí části baráže proti Řecku.

Nakonec se jim ho podařilo napsat možná ještě lépe než v těch nerůžovějších snech - do vedení šli totiž už ve druhé minutě, kdy se po zaváhání řecké obrany prosadila právě růžová kopačka Jana Vošahlíka.

00:00 / 00:00

,,Přišly mi teď v týdnu, takže jsem je hned zasvětil. Obránce to špatně zpracoval, odkopl to přímo ke mně, já zpracoval, vystřelil a bylo to jedna nula," hodnotí moment z přelomu první a druhé minuty, který přinesl patřičný klid do český řad samotný Vošahlík.

Jeho trefa naopak rozsela paniku napříč balkánským výběrem, která vyvrcholil rukou hostujícího kapitána Siovase v pokutovém území a penaltovou nabídkou pro Tomáše Pekharta.

,,Jsme na to určení čtyři, já si věřil, takže jsem si vzal míč a dal to," popisuje svůj penaltový gól Tomáš Pekhart, který už několikrát z hranice pokutového kopu v reprezentaci české jedenadvacítky zaváhal.

Čeští hráči si následně po vypracování dvougólového vedení ale ustali ve vyteplené dece vlastní uspokojenosti a nebýt žižkovského brankáře Vaclíka, mohlo být ještě do půle srovnáno, nehledě na tyč která českému výběru pomohla po střele Papadopulose.

Chyby uprostřed hřiště

,,Musím poděkovat klukům, že je nepustili do pokutového území, a tak to nebyl příliš velký problém. Střely jsem viděl, takže to zas takový problém nebyl," hodnotí skromně svůj přínos pro tým, který ocenil mimochodem i řecký kouč Georgiadis, brankář Vaclík.

Pokud problémem pro českého brankáře řecké střelecké procitnutí nebylo, rozhodně ale zvedlo z lavičky trenéra Dovalila, který působil tentokrát v souladu s důležitostí zápasu hodně emotivně.

,,Spíš mě štvalo, že jsme neplnili povinnosti. Zbytečně jsme drželi míč uprostřed hřiště, přicházeli o něj. Nabádali jsme hráče, aby míš rozehráli do stran," vysvětloval Dovalil.

Pekhart se trefil

Svěřenci trenéra Dovalila ale umí i jiné věci. Útočník Tomáš Pekhart se například v týdnu před tímto zápasem se nechal slyšet: ,,Tak 3:0 by bylo super, ale to asi nevyjde."

A ejhle vyšlo, ačkoliv jak se po utkání s Řeckem Pekhart přiznává, jeho přesná výsledková střelba od boku byla spíše tou z říše přání. ,,To jsem řekl s nadsázkou, jsme v poločase a ještě není nic rozhodnuto," upozorňoval Pekhart.

Rozhodnuto, už ale bude v úterý, kdy český výběr odehraje odvetu na řecké půdě. Po ní už bude jasné zda tento výběr, o kterém se ve světě pějí velké ódy, opravdu dovrší svoji skvělou kvalifikační formu postupem na evropský šampionát do Dánska.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít