Jednání o možném prodeji fotbalového Ďolíčku připomínají bludný kruh

Hodně nového se toho událo v posledních dnech v táboře vršovických klokanů. A nemyslíme tím teď mizerné výsledky fotbalistů Bohemians 1905, kterým vážně hrozí sestup do druhé ligy. Radiožurnál se zajímá o dění kolem osmdesát let starého Ďolíčku, na kterém se už dva roky velký fotbal nehraje a který by radnice Prahy 10 chtěla za cenu stanovenou odhadcem na 84 milionů koupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osiřelý Ďolíček | Foto: Jaroslav Plašil

Červenobílá bezpečnostní páska natažená na hlavní tribuně by mohla naznačovat, že se tady i pracuje, ale zdání klame. Jde zřejmě jen o památku na divizní utkání B týmu, který na slavném stadionu hraje některé své domácí zápasy.

Jinak je tu klid, který zatím vládne i po setkání zástupců vlastníků Ďolíčku s radnicí Prahy 10, prvním od doby, kdy městská část projevila zájem nemovitost odkoupit.

„Z naší strany leží na stole peníze, nad odhad prostě jít nemůžeme. Čtyřiaosmdesát milionů je pro nás strop, městská část se prostě musí řídit tím odhadem. Není to klasické byznysové jednání, kde bychom se mohli pohybovat v nějakém rozmezí,“ říká Radiožurnálu Petr Vozobule, předseda výboru pro řešení sportu a sportovních ploch této městské části.

Přehrát

00:00 / 00:00

Praha 10 má zájem o koupi fotbalového stadionu zvaného Ďolíček, akcionářům se ale nabídnutá částka zdá málo

A má to i pokračování. Praha 10 má prostředky i na další nutné úpravy včetně vyhřívaného trávníku. Smlouvu chce ošetřit tak, aby se nemohlo stát, že sice koupí stadion, ale fotbalisté zůstanou v Edenu.

„To je jasně dané, že bez toho, aby tu hrála Bohemka, to radnice kupovat nechce.“

Pokud se ‚klokanům‘ podaří udržet nejvyšší soutěž, mohla by se vzhledem k roční výpovědní lhůtě z nájmu v Edenu vrátit první liga do Ďolíčku od sezony 2013/2014. Jenže to je pouze ideální scénář, který počítá se souhlasným přikyvováním druhé strany. A to se zatím neděje.

„Sešli jsme se a bavili jsme se o tom – s tím závěrem, že jsme poslali oficiální dopis o tom, že tato cena akcionáře neuspokojila, protože čistý výnos po zdanění je sedmdesát milionů korun. Do koupi stadionu a rekonstrukce bylo investováno devadesát milionů, to prostě neodpovídá,“ vysvětlil Radiožurnálu Ondrej Oravec, který hájí zájmy hlavních akcionářů klubu Bohemians 1905, a tudíž i vlastníků stadionu.

Ďolíček | Foto: Jaroslav Plašil

Přesto možná existuje naděje, že se zdánlivě jasně mrtvý bod pohne. U setkání akcionářů klubu se zástupci městské části totiž chyběl Dariusz Jakubowicz.

„Předseda představenstva Bohemians 1905 byl pryč a přitom je také klíčovou osobou pro ta jednání. Rád bych jej informoval o vývoji, protože i pro něj je to zásadní, je to přeci jen hlavní postava klubu. Uvidíme, jaký to bude mít vývoj.“

Městské části coby zájemci o koupi Ďolíčku tak nezbývá než čekat.

„Ty peníze jsou v rozpočtové rezervě, jsou vyčleněné. Existuje dohoda, že prostředky na nákup minimálně do konce roku zůstanou. Když se to nepovede, převedou se do dalšího roku,“ říká zástupce radnice Prahy 10 Petr Vozobule.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme