Švédsko 2:5 Česko

Jednonohý fanoušek ovládl anketu o gól měsíce skotské Premier League. Je to jako sen, přiznal

Kuriózního vítěze měla tradiční anketa, ve které se rozhoduje o nejlepším gólu měsíce ve skotské Premier League. Za listopad se jím totiž stal jednonohý podporovatel celku Dundee United Tommy McKay, který se blýskl povedeným lobem při poločasové show svého týmu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Dundee United (ilustrační foto)

Stadion Dundee United (ilustrační foto) | Foto: CC BY-SA 3.0

„To, že byl můj gól zvolen trefou měsíce skotské Premier League, je pro mě naprosto ohromující a předčilo to jakékoliv moje sny. Chtěl bych poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali. Nedokážete si představit, co to pro mě a moji rodinu znamená,“ prohlásil Tommy McKay pro web skotské fotbalové ligy.

Slavná chvíle dvaatřicetiletého fanouška přišla 8. listopadu, kdy během poločasového programu při utkání mezi domácím Dundee United a Dunfermlinem na hrací ploše převedl povedený lob, kterým navzdory svému hendikepu překonal gólmana.

Akce Tommyho McKaye začala tím, že si vzal míč na středu hřiště a za pomocí berlí s ním dosprintoval až na hranu pokutového území. Vzhledem k tomu, že ho limitoval časový odpočet, odhodlal se příznivec Dundee United ke střele ze střední vzdálenosti – kromě toho, že dokázal vstřelit branku, zaujal přihlížející fanoušky i předvedenou kopací technikou.

Jeho gól se následně začal šířit i prostřednictvím sociálních sítí a nakonec se i objevil v oficiálním hlasování skotské Premier League o nejlepší branku měsíce listopadu.

Prostřednictvím ankety na oficiálním facebookovém profilu soutěže pak hlasující rozhodli o tom, že se vítězem stane právě gól Tommyho McKaye, jenž se ve volném čase věnuje fotbalu pro lidi s amputovanými končetinami. Jeho výhra přitom byla poměrně drtivá, když získal 80 % hlasů.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme