Ježdík s Engelmannem se díky Ostravě vrátili do ligy a hned zápasem na Spartě

Fotbalisté Baníku dlouho sahali po senzačním výsledku. Na rozdíl od loňského roku, ale neudrželi na Letné těsné vedení a pražské Spartě podlehli 1:3. Smíšené pocity tak měli po utkání i dva noví hráči ostravského klubu, Václav Ježdík a Vojtěch Engelmann.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježdík i Engelmann už se těší na ostravské fanoušky a výbornou atmosféru na domácích zápasech | Zdroj: ČTK

„Celý týden jsme se připravovali na to, že nastoupíme. Jsem rád, že nám dala Ostrava šanci vrátit se zpátky do ligy,“ říkal po utkání Václav Ježdík.

Příběh dvou čerstvých šampionů z mistrovství Evropy hráčů bez profesionální smlouvy mohl být ještě pohádkovější, ale i tak jsou noví fotbalisté Baníku spokojeni. Kontrakt už i díky vydařenému šampionátu mají a tím i větší klid.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před zápasem na Spartě podepsali Václav Ježdík a Vojtěch Engelmann smlouvy v Ostravě a hned nastoupili na Letné v základní sestavě

„Před tím jsme šli do zápasů bez smlouvy, kdokoliv se mohl zranit. Teď máme jistotu, jsme klidnější, že máme angažmá,“ říká Vojtěch Engelmann, který se stejně jako Václav Ježdík vrátil do ligového fotbalu tím největším zápasem, který zřejmě může nejenom hráč ostravského Baníku zažít.

„To je svátek. Co víc si kluk může přát, než hrát před tolika diváky a proti Spartě. Proti klukům z reprezentace. Užil jsem si to, ale škoda posledních deseti minut. Už toho bylo hodně a Sparta nás drtila,“ přiznává někdejší hráč Teplic či Českých Budějovic Václav Ježdík

Zároveň doufá, že podobně skvělou atmosféru, kterou teď vytvářeli ostravští fanoušci na Letné, zažije i při domácích zápasech.

Sledovali jsme ONLINE: Sparta otočila nepříznivý vývoj a porazila Baník 3:1

Číst článek

„Škoda, že jsem nemohl vyzkoušet atmosféru na Bazalech, ale věřím že si fanoušci najdou cestu i do Vítkovic a přijdou nás podpořit.“

„Už jsem tady byl na půlročním hostování a vím, co fanoušci dovedou. Jsou fantastičtí a je hezké zažít, jak fandí. A je fakt škoda, že už to nebude na Bazalech. Uvidíme, jestli přijdou do Vítkovic,“uzavírá Vojtěch Engelmann.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme