Jihlava i o deseti porazila v Gambrinus lize trápící se Brno 2:0

Fotbalisté Jihlavy poskočili v tabulce Gambrinus ligy na 9. místo. V dohrávce 22. kola zdolali i díky přesvědčivému výkonu stoperské dvojice Tlustý-Šourek brněnskou Zbrojovku 2:0. Vysočina přitom hrála od 7. minuty bez vyloučeného Marka, pak se ale gólově prosadili Šourek se Šimonkem. Brno tak stále čeká na první jarní vítězství a na sestupové příčky má náskok pouhých tří bodů.

Zleva Pavel Mezlík z Brna, brankář Martin Doležal z Brna, Ondřej Šourek z Jihlavy (dává gól), Marek Jungr z Jihlavy, Miroslav Král z Brna a Peter Čvirik z Jihlavy | Zdroj: ČTK

Domácí nevstoupili do prestižního moravského derby zrovna ideálně, když po 7. minutách viděl červenou kartu Marek, který po špatné malé domů a následném faulu musel předčasně pod sprchy. Přesto se celek z Vysočiny ukázal v lepším ofenzivním světle než Zbrojovka, která sice měla více ze hry, ale kromě střely Husára si prakticky nic nevytvořili.

Zato hostující gólman Doležal se musel činit. Nejprve vychytal Jungra, ale v 28. minutě po špatném vyběhnutí nestačil na hlavičku stopera Šourka z hranice malého vápna. Po změně stran v 56. minutě navíc svým premiérovým gólem v Gambrinus lize stanovil konečný výsledek slovenský útočník Šimonka.

Jihlava tak i v deseti dala stejně branek, jako v předchozích osmi zápasech dohromady. Pak se sice Brno snažilo alespoň o korigování stavu, ale Markovič brankáře Blažka, který vychytal čtvrtou nulu v pátém jarním utkání, ani v jednom ze dvou pokusů nepřekonal. Zbrojovka tak na jaře stále tápe, když po zimní přestávce dokázala získat pouhý bod.

22. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 28. Šourek, 56. Šimonek. Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Hrabovský. ŽK: Vaculík, Šimonek, Rada, Čvirik - Sus, Pašek, Traoré, Škoda. ČK: 7. Marek (Jihlava). Diváci: 2750

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (67. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek (76. Kosak), Vaculík (88. Karlík) - Šimonek. Trenér: Komňacký
Brno: Doležal - Pašek (43. Traoré), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Sus (58. Škoda), Zavadil, Lutonský - Markovič, Švancara (66. Kroupa). Trenér: Čuhel

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít