Jihlava odvolala trenéra Bílka. Nově tým povede Jinoch

Fotbalisty Jihlavy, kteří se momentálně nacházejí na předposledním místě tabulky, povede nový trenér Josef Jinoch spolu s asistenty Petrem Čuhelem a Michalem Kadlecem. Jednapadesátiletý Michal Bílek byl vzhledem k výkonům týmu odvolán, jak klub informoval na webu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

„Je mi to líto, ale nakonec jsme se rozhodli přistoupit k tomuto nepopulárnímu kroku. Naší snahou je se pokusit nějakým způsobem psychiku hráčů ještě zvednout a v závěrečných kolech zabojovat o záchranu nejvyšší soutěže,“ okomentoval na klubovém webu majoritní vlastník klubu František Vaculík.

Vedení Jihlavy sáhlo k trenérské výměně v průběhu jarní části vůbec poprvé v historii.

Josef Jinoch bude vedle pozice hlavního kouče zároveň působit i ve funkci generálního manažera. Devětačtyřicetiletý Jinoch byl sportovním manažerem Jihlavy už v letech 2009 až 2015, sportovním ředitelem ve Slavii od jara 2015, ale společně s koučem Uhrinem byl na konci srpna 2016 odvolán. Jako hráč dříve působil ve Slavii Praha, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Příbrami a Bohemians.

„Cíl je jednoznačný - byl bych hrozně rád, aby Vysočina udržela svoji příslušnost k nejvyšší soutěži. Stejně jako to dokázala v předchozích čtyřech letech,“ uvedl Jinoch pro web Jihlavy.

Ve funkci by měl být zatím do konce aktuálního ročníku, a co bude potom, se teď řešení. „Nyní se musíme koncentrovat na úspěšné dohrání ročníku. Tedy na záchranu, které všichni věříme. Nikdo nechceme být podepsáni pod sestupem mužstva z první ligy,“ řekl Jinoch.

Michal Bílek se dostal na lavičku Jihlavy v polovině září a od té doby dokázal tým dovést pouze ke třem vítězstvím. Naposledy tým podlehl Bohemians 0:1. Sedm kol před koncem první fotbalové ligy ztrácí Jihlava čtyři body na záchranu. Z posledních zápasů získala pouze jediný bod. U týmů také skončili asistenti Jan Kameník a kondiční trenér Jan Budějský.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme