Jihlavští fotbalisté porazili Viktorii Plzeň, neprohráli 5 zápasů v řadě

Fotbaloví fanoušci z Vysočiny zažili výjimečný večer. Jihlava, která ještě před časem pohlížela na dalších patnáct týmů v tabulce z uctivé vzdálenosti, si ve 14. kole soutěže vyšlápla na prvoligového lídra z Plzně a porazila ho 2:1. Před zápasem přitom byla jasným favoritem Plzeň, která vyhrála předchozích šest ligových zápasů.

Fotbalisté Jihlavy porazili Plzeň

Fotbalisté Jihlavy porazili Plzeň | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

První gól zápasu padl těsně před koncem prvního poločasu, kdy poslal hosty do vedení jejich kapitán David Limberský. V 57. minutě ale k radosti jihlavských příznivců vyrovnal na 1:1 Muris Mešanovič.

„Kukoľ mi krásně prostrčil balon mezi stopery. Jen jsem se špičkou snažil trefit bránu, naštěstí se to odrazilo od tyčky,“ těšilo střelce vyrovnávacího gólu.

00:00 / 00:00

Překvapivou výhru Jihlavy nad Plzní sledoval a s oběma střelci Vysočiny mluvil repotrér ČRo Jan Kodet

O dvacet minut později pak vypuklo jihlavské fotbalové šílenství naplno, když dal druhý a vítězný gól Vysočiny Lukáš Masopust. „Tomáš Kučera to výborně udělal s Harisem Harbou na straně. Jen jsem míč zametl do brány,“ děkoval domácí záložník spoluhráčům.

Útočník Viktorie Stanislav Tecl mohl s nadsázkou litovat, že nenastoupil za svůj bývalý klub. „Je to hrozná škoda. Porazíme doma Spartu, odskočíme jí a necháme si to takhle sebrat. Byla tam malá bojovnost. Dnes jsme se klukům z Jihlavy nevyrovnali v agresivitě, to rozhodlo,“ tuší útočník Viktorie.

V neúplné tabulce se Jihlava díky výhře nad Plzní 2:1 posunula na desáté místo a z posledních pěti zápasů získala 13 bodů. Ligu stále vede Viktoria, na druhou Spartu už má ale pouze jednobodový náskok.

Souboj Václava Pilaře s Lukášem Vaculíkem | Foto: Jan Kodet

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 57. Mešanovič, 77. Masopust - 45. Limberský. Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Urban.ŽK: J. Krejčí - Hejda. Diváci: 4025.

Jihlava: Hanuš - Vaculík (78. Marek), Kryštůfek, J. Krejčí, Hybš - T. Kučera, Jánoš - Fulnek, Šulek (56. Harba), Kukol (74. Masopust) - Mešanovič. Trenér: R. Kučera.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Vaněk, Hrošovský (82. Horváth) - Petržela, Hořava (81. Kovařík), Pilař - Holenda (62. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Jan Kodet, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít