Jižní Afriku zasáhla Maradonamánie

Fotbalisté Argentiny mají před sebou druhý duel na světovém šampionátu, a mohli se na něj docela v klidu připravovat. Jako hromosvod či ochranný deštník jim totiž zatím skvěle funguje osoba trenéra. Právě Diego Armando Maradona je zatím tou nejsledovanější postavou Mistrovství světa v Jižní Africe.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaní novináři čekají na Maradonu

Zklamaní novináři čekají na Maradonu | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Úzká ulička před tribunou stadionu v Pretorii je plná zklamaných a převážně jihoamerických novinářů. Mají smůlu, na setkání s legendárním fotbalistou a dnes trenérem sice přišli včas, ale do nabitého sálu už se zkrátka nevejdou, "Diego je náš", volají marně na mluvčího argentinského týmu a žádají po něm, aby zjednal nápravu.

Těm šťastnějším žurnalistům uvnitř Maradona odpovídá na otázky, a třeba těm korejským se dopředu omlouvá: "Je tady na turnaji několik hráčů, kteří jsou kvalitní, ale ani Podolski, ani Maicon, ale nikdo nedosáhl ani 40-ti procent toho, co Messi, se vší úctou, vy nemáte Messiho.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jižní Afriku zasáhla Maradonamánie

Obrátil se Diego Maradona k jihokorejským novinářům, tedy k těm, kteří zastupují druhého soupeře Argentinců ve skupině. Možná Vám podobná prohlášení něco, nebo spíš někoho připomínají, a všiml si toho třeba i bývalý gólman Liverpoolu Bruce Grobbelaar.

"Fotbalisté Argentiny tady mají jednu velkou výhodu, mohou být v klidu, veškerý mediální zájem na sebe strhává Maradona, to je pro tým moc dobré, vzpomeňte na Mourinha,“ říká legendární brankář a dnes spolukomentátor norské televize TV2.

Nový kouč madridského Realu José Mourinho na šampionátu není, a ani ho prý nebude sledovat, jak se nechal kdysi slyšet. Svou přezdívku "The Special One", tak může alespoň na několik týdnů zapůjčit jednomu kdysi výjimečnému fotbalistovi.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme