Jozef Chovanec se vrací do 'svého' Eindhovenu

Málokdy je v evropských pohárech k vidění tak vřelé přijetí trenéra soupeře, jakého se dočkal v Eindhovenu Jozef Chovanec. Na svého někdejšího hráče a současného kouče pražské Sparty v místním fotbalovém klubu PSV ani po osmnácti letech nezapomněli. A tak se Chovanec vpředvečer zápasu Evropské ligy neubránil vzpomínání, i když se o to s odkazem na důležitost dnešního duelu Eindhoven-Sparta snažil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta a Slavia v Evropské lize UEFA | Foto: Jan Rosenauer, UEFA

Jenže nenechte na sebe padnout lehkou nostalgii, když vám přímo padají pod nohy věci, které ve vás vyvolávají příjemné vzpomínky a do cesty se vám stavějí přímí účastníci vašich zážitků. Jozefu Chovancovi stačil v Eindhovenu necelý půlden a už ze sebe v tiskovém středisku PSV sypal, co všechno zaútočilo na jeho paměť.

„I tady v té místnosti jsou teď lidi, kteří tady působili. Novinář a fotograf, kteří tady pracovali, takže vzpomínky na ten pobyt se mu tu vybavují na každém kroku. Jsme ubytovaní v hotelu, kde jsem s rodinou bydlel měsíc a půl neý jsem dostal bydlení. Já jsme ani v minulosti neskrýval, že Eindhoven je tým, který mi zůstane v srdci, stejně jako Sparta."

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Chovanec se vrací do „svého“ Eindhovenu

Fanoušci Eindhovenu na Chovance nezapomněli

A do určité míry to platí i obráceně. Na chodbách eindhovenského stadionu, kde visí velké černo-bílé portréty slavných postav klubové historie, jsem sice sparťanského trenéra (na rozdíl od Hiddinka, Koemana, Gullita, Romária, Ronalda, van Nistelrooije, Nilise a dalších) neobjevil, ale možná jen vinou vlastní nepozornosti. Zato se sondou do paměti dlouholetých příznivců PSV jsem uspěl hned napoprvé.

„Byl tady v době našich velkých úspěchů - jak doma, tak v Evropě. Jedna věc se mi ale na Chovancovi obzvlášť líbila - na cizince se až neuvěřitelně rychle přizpůsobil zdejšímu životu a bleskově se naučil jazyk."I proto tu byl hodně oblíbený a brzo měl spoustu přátel. A skvěle zapadl do kolektivu, který byl tenkrát v PSV výjimečně soudržný, jak na hřišti, tak mimo něj," říká na adresu Jozefa Chovance fanoušek Jan, který trenérovi letenského klubu přeje všechno dobré a samé úspěchy - s jedinou výjimkou.

Tou je pochopitelně dnešní utkání Sparty v Eindhovenu o první místo a postup ze skupiny „K" Evropské ligy.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme