Jsem rád, že nikdo nemá vážnější zdravotní problémy, těší Bílka

Do národního týmu se poprvé od loňského Eura vrací kapitán Tomáš Rosický. Trenér Michal Bílek ho na přípravný duel v Turecku povolal přesto, že od zranění odehrál za Arsenal jen 69 minut v pohárovém utkání v Brightonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek vystoupil 13. listopadu na tiskové konferenci v Olomouci v předvečer přátelského utkání se Slovenskem.

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek vystoupil 13. listopadu na tiskové konferenci v Olomouci v předvečer přátelského utkání se Slovenskem. | Zdroj: ČTK

„S Tomášem jsem několikrát mluvil, na sraz se těší. Jsem rád, že je zdravotně v pořádku a že ukázal, že ze své kvality nic neztratil. Můžeme být rádi, že se dal do pořádku a je k dispozici, věřím, že to tak zůstane,“ uvedl Michal Bílek.

Kluby obecně z reprezentačních pozvánek nebývají moc nadšené, hráč jim vypadne z tréninkového procesu, může se unavit při cestování nebo zranit při zápase. Tím spíš, když se fotbalista dá do pořádku po dlouhodobém zdravotním výpadku - možná i proto radši Michal Bílek přímo s Arsenalem Rosického nominaci nekonzultoval.

„S Arsenalem jsme v kontaktu nebyli, ale když jsem se s Tomášem bavil, samozřejmě jsem se ho ptal, jestli nebudou nějaké problémy ze strany klubu. Chápu, že pokud se někdo dá dohromady po sedmi měsících a odjede na sraz národního týmu, klub z toho nadšený není, ale Tomáš mi neříkal, že by Arsenal měl nějaké požadavky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fotbalová reprezentace má konečně z čeho vybírat, nikoho netrápí žádné vážné zdravotní problémy

Pro zranění tak ve výběru pro Turecko nejsou z tradičního kádru jen Václav Pilař s Tomášem Necidem a kvůli nemoci Tomáš Hübschman.

„Bohužel se trochu vrátil do dětských let, má plané neštovice, takže s námi nemůže jet,“ usmívá se Michal Bílek a má k tomu důvod - kromě zmíněné trojice mohl povolat v podstatě kohokoli, což se mu už pár zápasů nepoštěstilo.

„Po podzimu jsem říkal, že věřím tomu, že budeme na jaře silnější, že zdravotní stav týmu bude lepší a budeme v lepší formě. To, že teď nejsou žádné velké zdravotní problémy, je jenom dobrá zpráva. Byl bych rád, kdyby byli všichni zdraví, abychom pak mohli vybírat z toho nejlepšího, co fotbal má,“ říká trenér národního týmu na úvod roku, o jehož závěru mají všichni v reprezentaci jasné představy.

„Doufáme, že vrcholem našeho ročního snažení bude postup na mistrovství světa do Brazílie,“ zasnívá se reprezentační manažer Vladimír Šmicer.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme