Jsme rádi, že náš zápas s Ruskem bude pískat Webb, říká Šmicer

Čeští fotbalisté ještě ani nekopli do míče a už tuší, jak bude jejich úvodní utkání na evropském šampionátu s Ruskem vypadat. Alespoň pokud jde o způsob řízení zápasu, který bude mít pod dohledem jednačtyřicetiletý policejní důstojník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trénink rozhodčích-vlevo Howard Webb | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Howard Webb je jedním z nejrespektovanějších mužů mezi rozhodčími. Jako první v historii pískal ve stejném roce finále Ligy mistrů i světového šampionátu a ve své kariéře párkrát řídil i zápas českého týmu včetně toho zřejmě nejpovedenějšího.

To když v roce 2007 na podzim v Mnichově přihlížel koncertu svěřenců tehdejšího kouče Karla Brücknera a výhře 3:0 v kvalifikaci s Německem. Takže zprávu o nominaci brzy jednačtyřicetiletého policejního důstojníka vedení současné reprezentace přivítalo včetně manažera Vladimíra Šmicera.

„Je v pohodě, vždycky, když nás pískal, dopadlo to dobře. Máme ho rádi, i kluci jsou rádi, že to bude pískat on. Pro nás je to dobrý rozhodčí, uznáváme.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté jásají, jejich úvodní zápas na EURO proti Rusku bude pískat jejich 'oblíbený' rozhodčí Howard Webb

Když Howarda Webba sledujete na tréninku, a Radiožurnál to štěstí během světového šampionátu v Jižní Africe měl, poznáte, že si i vzhledem ke svému povolání zakládá na výtečné fyzické kondici. I díky tomu je včas u sporných zákroků a má velké předpoklady, že je správně vyhodnotí.

„Jsem rád, že je to Angličan, dává si pozor na simulování a spíš nechává hrát, aspoň doufám, aby měl zápas dobré tempo. Věřím, že to utkání zvládne, dlouhodobě patří k lepším evropským rozhodčím, tam bych neviděl problém,“ chválí práci anglického rozhodčího Vladimír Šmicer.

Jenže pozor, tady se vše může obrátit i proti českému týmu. Howard Webb je totiž známý svou detailní přípravou na zápas, a tady už by mohli čeští fotbalisté zbystřit.

„Jako každý profesionál se snažím pokaždé najít informace o týmech, které budu pískat, dívám se na jejich poslední zápasy, prohlížím si některé úseky hry,“ popisoval své předzápasové zvyky Howard Webb.

Pokud si prohlédne i penaltové pády z posledních přípravných duelů Milana Baroše nebo třeba ten Jana Rezka z důležitého podzimního kvalifikačního utkání ve Skotsku, není vůbec jisté, jestli by teď proti Rusku v podobných případech narozdíl od svých kolegů pokutový kop nařídil.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme