Juliš proti Krasnodaru rozzářil Letnou. Jedničkou však zůstává Lafata

Jak málo stačí ke štěstí, ukázalo se na Letné při úvodním zápase prvního vyřazovacího kola Evropské ligy. Za celý mrazivý večer padl jeden jediný gól - a fotbalistům i fanouškům Sparty bylo po vítězství 1:0 nad ruským Krasnodarem do skoku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Juliš po střelení gólu proti Krasnodaru

Lukáš Juliš po střelení gólu proti Krasnodaru | Zdroj: ČTK

Ani Zdeněk Svěrák na scéně Cimrmanova divadla by se nemusel stydět za takový záskok, jaký předvedl Lukáš Juliš. Na hřiště se dostal jen proto, že se Spartě zranil osvědčený střelec David Lafata, ale z trávníku pak 21letý útočník z chrudimské líhně odcházel už jako nový idol tribun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to obrovský talent, řekl trenér Sparty na adresu Lukáše Juliše, střelce vítězného gólu v zápase Evropské ligy proti Krasnodaru

„Tušil jsem to od úterý, středy, bylo to tak padesát na padesát, takže jsem se na to psychicky připravoval. Je to úžasný zážitek. Asi největší, co jsem ve fotbale zažil. Hrál jsem před skoro vyprodanou Letnou a dal jsem gól, takže super. Půl gólu patří Bořkovi (Dočkalovi, pozn. red.), protože to byl krásný centr a já jsem to už musel dát,“ říkal po utkání Lukáš Juliš.

Ten tímto slušně poděkoval náhradnímu kapitánovi Dočkalovi za přihrávku šitou na míru a ovzduší na Letné bylo vůbec plné komplimentů, hodně právě směrem k Julišovi, který má ze čtyř startů na evropské scéně už dvě branky.

„Je to obrovský talent. Výborně pracoval, paradoxně moc hlaviček ve vzduchu nevyhrál, ale tu nejdůležitější ano. Má předpoklady, že jednou bude hodně zajímavým hráčem na tomto postu. Samozřejmě se pořád musí brát v potaz, že David (Lafata, pozn. red.) má neskutečné zkušenosti a že je to mimořádný hráč,“ prohlásil trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Lafatu nahradil Juliš. Sparta porazila Krasnodar 1:0

Číst článek

Jinými slovy - trenérský vzkaz Zdeňka Ščasného Lukáši Julišovi zní, ať si užije své chvíle slávy a zvyká si na ně, ale že žádné velké převraty na postu útočného zabijáka se na Letné konat nebudou, dokud a pokud bude pro Spartu použitelný David Lafata.

„Byl bych hrozně rád, aby byl připraven už teď na neděli. Nevím, jestli bude k dispozici zrovna na zápas s Krasnodarem. Opravdu je pro mě priorita, abychom zvládali ligové zápasy. Takže tohle je skvělé, ale hrajeme to až za týden. Byl bych hlavně rád, aby byl připraven v neděli na Boleslav,“ dodal Ščasný.

S ní totiž přijede na Letnou Milan Baroš a ten už se na rozdíl od útočníků Krasnodaru ze zimního spánku probudil.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme