Juventus porazil Palermo a vrátil se do čela Serie A

Fotbalisté Juventusu Turín se vrátili na pozici lídra tabulky italské Serie A. Pomohla jim k tomu domácí výhra 3:0 nad Palermem. S druhým Laziem Řím, které v sobotu remizovalo s Neapolí, mají shodný bodový zisk, ale lepší skóre.

Fotbalisté Juventusu Turín oslavují vítězství nad Palermem | Zdroj: Reuters

Skóre utkání otevřel ve dvacáté minutě Pepe, který hlavičkou o zem překonal hostujícího gólmana. I v dalším průběhu hry měl Juventus na hřišti převahu, gólově ji ale vyjádřil až ve druhém poločase.

To navýšil náskok nejprve Matri a po další pohlední kombinační akci Marchisio.

V čele tabulky se přitom mohlo místo Juventusu hřát Udinese, jenomže to by nesmělo prohrát na hřišti Parmy 0:2.

Překvapení naopak nepřipustil AS Řím, který doma porazil Lecce 2:1. Podruhé v řadě zvítězili fotbalisté Chieva, kteří porazili Catanii 2:1.

První vítězství v sezoně oslavila Cesena, která v souboji týmů ze dna tabulky zdolala Boloňu 1:0.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Boloňa - Cesena 0:1 (84. Parolo), Catania - Chievo 1:2 (78. Almirón - 45.+1 Pellissier z pen., 73. Sammarco), FC Janov - Novara 1:0 (86. Veloso), Juventus Turín - Palermo 3:0 (20. Pepe, 48. Matri, 65. Marchisio), Parma - Udine 2:0 (58. Biabiany, 76. Giovinco z pen.), Siena - Bergamo 2:2 (44. D'Agostino z pen., 87. Gazzi - 15. z pen. a 53. Denis), AS Řím - Lecce 2:1 (25. Pjanič, 54. Gago - 61. Bertolacci).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít