Juventus Turín přehrál Barcelonu 3:0. Dvěma trefami přispěl Dybala

Souboj fotbalových velikánů zvládl v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů lépe Juventus Turín, který porazil Barcelonu 3:0. Výrazně se tak přiblížil k postupu do semifinále a oplatil Barceloně porážku z finále v roce 2015. O dvoubrankové vedení se během patnácti minut postaral třiadvacetiletý Paulo Dybala. V druhé půli navýšil vedení Giorgio Chiellini.

Giorgio Chiellini (vlevo) oslavuje gól s autorem dalších dvou branek Paulem Dybalem (uprostřed) a Miralem Pjanicem | Zdroj: Reuters

Barcelona sice v první půli držela míč 71 procent času, ale góly dával v odvetě za předloňské finále Juventus, který v červnu 2015 prohrál s Katalánci 1:3. Skóre otevřel v sedmé minutě střelou z otočky k tyči Dybala a připravil španělskému celku nejrychlejší inkasovaný gól sezony.

V 21. minutě mohl srovnat Iniesta, veterán v domácí brance Buffon ho ale vychytal. Na druhé straně se vzápětí z voleje po přihrávce ze strany střelou k tyči prosadil opět Dybala a za 22 minut čtvrtfinálového duelu dal tolik gólů, co za předchozích šest zápasů tohoto ročníku Ligy mistrů.

Autobus fotbalistů Borussie Dortmund zasáhly tři výbuchy. Zraněný je jeden hráč

Po přestávce začala Barcelona aktivněji, ale gólové šance měl opět Juventus, spolu s Realem Madrid jediný neporažený tým soutěže. Higuaínovu střelu vyrazil Ter Stegen na roh, po němž se hlavou prosadil stoper Chiellini a dal svůj druhý gól v Lize mistrů a první od října 2009.

Barceloně se nedařilo a po víkendové porážce 0:2 v Málaze podruhé za sebou neskórovala. Nejlepší defenzivu soutěže v podání Juventusu nezlomil ani Suárez, který v 67. minutě nechal vyniknout Buffona. Vzápětí sudí Marciniak neodpískal pro hosty penaltu za ruku, na druhé straně naopak kvůli chybně odmávanému ofsajdu neplatil gól "Staré dámy".

Juventus protáhl sérii bez porážky v domácích zápasech evropských pohárů na 22 utkání. Barcelona neuspěla ani ve čtvrtém utkání na stadionu Juventusu. V minulém kole předvedla historický obrat proti PSG, když prohru 0:4 napravila domácím triumfem 6:1. Katalánský spolufavorit na celkové vítězství se ale příliš nepoučil a nevyšel mu ani další venkovní duel.

Čtvrtfinálová odveta se hraje 19. dubna na Nou Campu.

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:
Juventus Turín - FC Barcelona 3:0 (2:0)
Branky: 7. a 22. Dybala, 55. Chiellini. Rozhodčí: Marciniak - Listkiewicz, Sokolnicki (všichni Pol.). ŽK: Alves, Mandžukič, Khedira, Lemina - L. Suárez, Iniesta, Umtiti. Diváci: 41.092.

Juventus: Buffon - Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Pjanič (89. Barzagli), Khedira - Cuadrado (73. Lemina), Dybala (81. Rincón), Mandžukič - Higuaín. Trenér: Allegri.
Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Mathieu (46. Gomes) - Rakitič, Mascherano, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Utkání Borussia Dortmund - AS Monako bylo odloženo na středu kvůli explozím v blízkosti týmového autobusu Dortmundu.

ČTK, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít